Ogłoszenia Parafialne 19.05.2024

Niedziela 19 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– Dziś kończy się okres wielkanocny -jednak do przyszłej niedzieli  możliwość przystąpienia do Komunii wielkanocnej -o czym Kościół nasza Matka przypomina swym dzieciom.

– Jutro święto  Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła msze  o 8.00 ;12.00 i 17.00; w  czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana .

– We wtorek o 19.00 msza święta w Strachominie i o 19.30 Stawku w intencji o urodzaje .

– W przyszłą niedzielę Trójcy Przenajświętszej  w naszej wspólnocie obchodzić będziemy odpust . Głównej mszy świętej o 12.00 w intencji Parafian będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Adam Domański Proboszcz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Po tej mszy świętej nabożeństwo i procesja – zapraszamy asystę ;ministrantów , bielanki – dołączmy do tej mszy ,by w jak najliczniejszym gronie  uczcić Trójcę Świętą.

– W piątek o 17.00 próba scholi zapraszamy do udziału dzieci klas trzecich , które chciałyby dołączyć i chwalić śpiewem wspólnie z nami Pana Boga.

– W sobotę 25 maja proponujemy  liturgicznej służbie ołtarza – a więc ministrantom i kandydatom , scholi i bielankom  wyjazd rowerowy do Izydorów . Zapisy w zakrystii ,lub telefonicznie – wyjazd o 8.30 spod plebanii. 

– Prosimy o potwierdzanie uczestnictwa 8 czerwca w pielgrzymce autokarowej do Markowej  poprzez wpłatę – można jeszcze dołączyć.  Do końca maja trwają zapisy na pielgrzymkę rowerową do Krasnobrodu. Informacje na tablicy ogłoszeń . Wachające się osoby zapraszamy dziś o 17.30 na przejażdżkę – zbiórka przy plebanii. Na stoliku za ławkami możemy też deklarować uczestnictwo w pieszej pielgrzymce do MB Wielgoleskiej 1czerwca. Deklaracja ważna bo ks. Kustosz pragnie pielgrzymów poczęstować.

– Zapowiedzi -do sakramentu małżeństwa przygotowują się; Łukasz  Bartłomiej Wojdyna kawaler par. św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie  i Sylwia Suda panna par. tutejszej.

 – Dziękujemy za kwartalne , wiosenne ofiary od rodzin na remonty  przekazane w kopertach bądź przelewem na konto parafialne.

-Świątynię do liturgii przygotowali z Oleksianki ; Krystyna Ostapiak , Natalia Piętka , Karolina Rechnio , Mirosława Rechnio , Kamil Grabowski, Agnieszka Osica , Sylwia Rosa , Agnieszka Osiak , Cecylia Pielasa , Lucyna Brodzik , Alina Bielak . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę od rodzin. W tym tygodniu prosimy pierwszą grupe z Kamionki.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Plaka