Ogłoszenia Parafialne 26.05.2024

Ogłoszenia 26 maja  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 -Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej -święto naszej wspólnoty .Oddajemy cześć i uwielbiamy Trójcę Świętą . Msza główna o 12.00  nabożeństwo i procesja.

– W tym tygodniu przypadają ; w środę wspomnienie Bł . Urszuli Leduchowskiej dziewicy; piątek święto Nawiedzenia NMPanny   .

-W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o 8.00;główna 10.00 i 17.00. Po mszy świętej  o 10.00 wyruszymy do czterech ołtarzy by wyznać wiarę w obecnego  wśród nas Chrystusa Pana . Nie będzie mszy o 12.00. Serdecznie zapraszamy asystę do uczestnictwa – dziewczynki do sypania kwiatów-, które niech wcześniej nazbierają kwiatów i je przyniosą , ministrantów, przedstawicieli wiosek do sztandarów, koła gospodyń ,młodzież – kandydatów do bierzmowania  , strażaków  . Zachęcamy do gromadzenia się w oktawie Bożego Ciała w naszej świątyni , by uwielbiać Jego obecność w Najświętszym Sakramencie –  od soboty w nabożeństwie czerwcowym wraz ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa .

– W pierwszą sobotę o 8.00 msza i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi- współprowadzi KŻR z

– Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca  po mszy o 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja -zapraszamy asystę, ministrantów , bielanki.

– W sobotę o 12.30 wyruszymy sprzed Kościoła w pielgrzymce do Matki Bożej Wielgoleskiej . Będziemy się modlić o wiarę w naszych rodzinach. Około 15.30     Msza Święta z pielgrzymami z Kołbieli i Glinianki. Osoby zainteresowane proszone są  o zapisanie się na listę wyłożoną na stoliku za ławkami – wystarczy podanie miejscowości i liczbę osób.  Można również podjechać na mszę o 15.30. ks. Proboszcz szczególnie zaprasza kandydatów do bierzmowania ,którzy nie uczestniczyli tydzień temu wigilii Zesłania Ducha Świętego.

– Do przyszłej niedzieli trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Markowej  8 czerwca i rowerową do Krasnobrodu 26-29 czerwca . Prosimy o potwierdzanie uczestnictwa poprzez wpłatę.

-W przyszłą  niedzielę dzieci klas czwartych  z rodzinami na mszy o 12.00 przeżywać będą rocznicę pierwszego pełnego uczestnictwa. Możliwość spowiedzi codziennie dla dzieci i rodzin na mszy o 7.00 lub 17.00 a szczególnie  we wtorek od 19.00do 21.00 . Próba rocznicy we wtorek o 18.00.

– W przyszłą niedzielę święto dziękczynienia – zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

– W tym tygodniu msze w intencji urodzajów ; jutro w poniedziałek w Generałowie o 19.30; we  wtorek o 19.00 w Dębem Małym ; środę o 19.00 w Redzyńskim . 

-Świątynię do liturgii przygotowali: Bożena Reda , Joanna Reda , Alina Parobczy, Małgorzata Reda , Anna Świątek, Karolina Golubska  , Barbara Zawadka ,Bożena  Kieliszczyk , Jakub Reda. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy rodziców dzieci rocznicowych.

 – Dziękujemy za kwartalne ,wiosenne ofiary na remonty przekazywane w kopertach bądź przelewem na konto parafialne.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Piekarskiego i  Józefa Zwierza.