Ogłoszenia Parafialne 12.05.2024

Niedziela 12 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

– W miniony piątek czterdzieści troje dzieci klasy trzeciej przystąpiło po raz pierwszy do spowiedzi , a wczoraj pierwszy raz uczestniczyło w Eucharystii. Do najbliższego piątku dzieci będą uczestniczyć w „;białym tygodniu”. Polecajmy te dzieci i rodziny ,prosząc by pozostały wierne Panu Jezusowi

– W tym tygodniu przypadają ; we wtorek święto św. Macieja Apostoła ;czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli patrona Polski.

– We wtorek nie będzie adoracji Najświętszego sakramentu od 19.00 -21.00. We wtorek -centrum wydarzeń będzie parafia św. Antoniego w Mińsku Maz. O 18.30 przywitanie relikwii Bł. rodziny Ulmów – czujmy się zaproszeni .O 19.30 Msza Święta w której my księża będziemy uczestniczyć . Po mszy błogosławieństwo relikwiami; rodzin z dziećmi , oczekujących potomstwa; 15 maja od godziny 5.00 do 6.00 nasza parafia jest zaproszona do trwania na modlitwie przy relikwiach w kaplicy bocznej . Prośba o zgłaszanie się chętnych ,którzy zechcą pojechać. O godzinie 15.00 msza święta i pożegnanie relikwii Bł . rodziny Ulmów.  Program szczegółowy na tablicy ogłoszeń.

– Za tydzień we mszy świętej o 12.00 będziemy się modlić z naszymi strażakami z Ochotniczych Straży Pożarnych w ich intencji i ich rodzin . Po każdej mszy również błogosławieństwo kierowców.

– W tym tygodniu msze w intencji o urodzaje ; jutro w poniedziałek o 19.30 Budziska ;środę o 19.30 Oleksianka –  w remizie ;piątek o 19.00 Iwowe.

– W sobotę o 17.00 msza święta wigilijna  z Uroczystości  Zesłania Duch Świętego a więc już z niedzieli- można dołączyć. Po mszy świętej nabożeństwo . Zgodnie z  zapowiedzią w czuwaniu powinni uczestniczyć wszyscy kandydaci do bierzmowania -najlepiej z rodzicami.

-Zapowiedzi -do sakramentu małżeństwa przygotowują się :Rafał Włodarczyk kawaler parafii Nawiedzenia NMP w Seroczynie i Milena Piwowarczyk panna parafii tutejszej; Łukasz  Bartłomiej Wojdyna kawaler par. św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie  i Sylwia Suda panna par. tutejszej.

 – Dziękujemy za kwartalne , wiosenne ofiary od rodzin na remonty  przekazane w kopertach bądź przelewem na konto parafialne.

-Świątynię do liturgii przygotowali rodzice dzieci klas trzecich. Dziękujemy za sprzątanie świątyni wewnątrz i na zewnątrz – szczególne podziękowania składamy Panu Zielińskiemu za czyszczenie kostki pasa procesyjnego. Wszystkim rodzicom , którzy troszczyli się o naszą świątynię w ciągu roku przygotowując jej wystrój na Święta Bożego Narodzenia , Wielkanocne bardzo dziękujemy. Dziękujemy za dar ołtarza ,a są to zakupione dywaniki na ławki do kaplicy Matki Bożej .W tym tygodniu do troski o kościół prosimy drugą grupę z Oleksianki.