Ogłoszenia Parafialne 29.04.2024

Niedziela 29 kwietnia piąta Niedziela Wielkanocna

 • W tym tygodniu przypadają; w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła. ; w piątek Uroczystość N.M. Panny Królowej Polski -msze święte tak jak w niedziele . O 12.00 msza w intencji Ojczyzny. Nie zapomnijmy wywiesić przy naszych domostwach biało-czerwone. Tego dnia nie ma postu. .
 • W poniedziałek o 19.00 dodatkowa msza święta w intencji maturzystów o błogosławieństwo w egzaminach.
 • W środę pierwszy dzień maja. Czujmy się zaproszeni do tego ,by śpiewając litanię w kościele ,kapliczkach ,krzyżach uczyć się od Maryi zawierzenia Bogu. Postarajmy się zadbać o te miejsca. W kościele nabożeństwa w dni powszednie po mszy o 17.00 ,poza środą -wtedy o 17.00 ; w niedziele nabożeństwa o 16.30. – W pierwszą sobotę o 8.00 msza święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.-do współprowadzenia zapraszamy KŻR ze Strachomina. W sobotę nie będzie nabożeństwa majowego wieczorem.
 • W środę od 19.00 zapraszamy ostatnią grupę kandydatów do bierzmowania. Jednocześnie prosimy ,by kandydaci zaplanowali na 18 maja po południu czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego.
 • Zapowiedzi -do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Mateusz Gójski kawaler par. MB Różańcowej w Wielgolesie i Weronika Fiodor panna par.tut; Mateusz Świątek kawaler par. tut. i Patrycja Abramowska panna par.św. Anny w Kiczkach; Adrian Suda kawaler par. tut. i Karolina Świderska panna par. Nawrócenia św. Pawła w Skórcu ; Brtłomiej Maciej Gibała kawaler par . Narodz. NMP w Mińsku Maz. i Aleksandra Gajowniczek panna par. tut; Mateusz Konrad Górski kawaler par.tut .i Magdalena Maria Rudnicka panna par św. Hieronima w Warszawie.
 • Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – nabożeństwo i procesja eucharystyczna na zewnątrz świątyni wyjątkowo po mszy o 12.00- zapraszamy asystę, ministrantów , bielanki ,dzieci rocznicowe w strojach, kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zmiana stąd ,że uczestnikami tej mszy będą KŻR z naszej Parafii . Zwykle modlą się w domach – w tym dniu wspólnie uczcimy Chrystusa procesją a po błogosławieństwie pozostaną przed Najświętszym Sakramentem , by pomodlić się wspólnie częścią chwalebną różańca. Członkowie Kół w przyszłą niedzielę nie spotykają się już drugi raz na modlitwę różańcową w domach . Po nabożeństwie przy plebanii poczęstunek da wszystkich uczestników spotkania.
 • Informacja dla rodziców i dzieci rocznicowych – rocznica pierwszego pełnego uczestnictwa w niedzielę 2 czerwca o 12.00.
 • Trwają zapisy na pielgrzymki- jednocześnie informujemy ,że w naszej Diecezji w dn. 11-18 maja będzie peregrynacja relikwii Bł. rodziny Ulmów. Dnia 14 maja zostaną przywiezione relikwie do parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim . Przez dobę cztery najbliższe dekanaty w tym i nasz będziemy mieli możliwość modlitwy przy relikwiach. Program nawiedzenia relikwii na tablicy ogłoszeń.
 • Świątynię do liturgii z Oleksianki przygotowali; Elżbieta Bogusz, Jadwiga Luty , Jolanta Kaczorek , Agnieszka Plak , Jolanta Kot, Krystyna Śliwowska , Maria Platek , Jadwiga Bogusz , Marcin Bogusz . Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę od rodzin.
 • Osoby ,które chciałyby pozbyć się złomu mogą go przywozić na plac przy plebanii od strony ogrodowej-środki pozyskane przeznaczone będą na remonty parafialne. W kruchcie kościoła będzie wystawiony pojemnik na niedopalone wkłady , świece z przeznaczeniem dla Ukrainy.
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Mariannę Rudzką i Leszka Woźniaka