Ogłoszenia Parafialne 21.04.2024

Ogłoszenia 21 kwietnia IV Niedziela Wielkanocna

– W tym tygodniu przypadają ; we wtorek uroczystość św. Wojciecha Bpa Męczennika głównego Patrona Polski; czwartek święto św. Marka Ewangelisty

– We wtorek o 19.00 msza święta  w Lalinach w intencji o urodzaje i błogosławieństwo pól. W zakrystii można zamawiać msze na wioskach  w tej intencji.

– W środę o 19.00 próba dzieci trzecich klas.

 -W piątek od 18.00 rozmowy z kandydatami  do sakramentu bierzmowania  wg listy alfabetycznej czyli od G do R . Prośba o wzięcie dzienniczków

– Zapowiedzi -do sakramentu małżeństwa przygotowują się :Michał Wołkowicz kawaler parafii Narodz. NMPanny  w Mińsku Maz i Aleksandra Skalska panna parafii tutejszej; Mateusz Gójski kawaler parafii MB Różańcowej w Wielgolesie i Weronika Fiodor panna parafii tutejszej.

– Trwają zapisy na pielgrzymki w czerwcu -autokarową 8 czerwca do Markowej ;rowerową 26-29 czerwca .Za tydzień w niedzielę o 17.30 trening rowerowy. Zapisy w zakrystii.   

– Dziękujemy za kwartalne , wiosenne ofiary od rodzin na remonty. Dziękujemy za ofiary na remont organów  od rodzin z Kamionki przekazane przez Pana Tadeusza.

– Świątynię do liturgii przygotowały ; Agnieszka Górska, Jadwiga Barej , Anna Wiechetek , Marianna Kendelewicz, Bożena Łodyga , Agata Kawka ,Grażyna Gałązka ,Agnieszka Dzięcioł, Katarzyna Mikos , Iwona Sekuła, Halina Wiechetek , Barbara Gajowniczek ,Dorota Łodyga. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę od rodzin z Redzyńskiego. Bardzo też dziękujemy za troskę o cmentarze- za wywiezienie śmieci organicznych .Tę pracę wykonali; Zbigniew Grabowski , Paweł Łodyga , Kacper Kawka , Grzegorz Bąk , Mieczysław Kowalski , Robert Mikos , Tomasz Pielasa , Leszek Serzysko.  Dziękujemy szczególnie za  wybranie ze śmieci organicznych sztucznych i wrzucenie do odpowiednich kontenerów. Niestety dla niektórych korzystających z cmentarzy prośba o segregację jest za trudna do wykonania. Zwracamy się z apelem do wszystkich Parafian – to są nasze parafialne cmentarze – nie bójmy się reagować na zachowanie nierespektujących ustalone zasady – upominajmy . Po wczorajszej pracy naszych Parafian odwiedzający . cmentarze ,być może skomentują – na cmentarzach jest porządek – i oby każdy z tych co je odwiedzają mógł powiedzieć to o sobie -jest porządek dlatego ,że o niego dbam . W tym tygodniu prosimy pierwszą grupę z Oleksianki.

– w tygodniku Idziemy polecamy; Pasterz dobry ,czyli jaki? Jeśli ktoś przychodzi z nastawieniem , że zrobi karierę  w kościele , to lepiej żeby poszukał sobie innego zajęcia – mówi ks.Prof. Marek tatar  w rozmowie z Ireną Świerdzewską ; Po dpresją aborcji – Unia europejska chce rewolucyjnie zmieniać narody Europy- ostrzega w wywiadzie Marek Jurek.

– Dziś w kościele kończy się tydzień biblijny- wszyscy jesteśmy wzywani do życia Słowem Bożym-dlatego  przy wychodzeniu ze świątyni weźmy od ministrantów po jednej karteczce dla rodziny z fragmentem księgi Dz. Apostolskich. Zaraz po powrocie do domu odnajdźmy ten fragment  i przeczytajmy -zakończmy modlitwą Ojcze nasz.  

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Osińską