Ogłoszenia Parafialne 14.04.2024

Ogłoszenia 14 kwietnia III Niedziela Wielkanocna

– W sobotę  20 kwietnia o 11.00 na plebanii spotkanie dla dzieci trzecich klas -wprowadzające w świadome przeżywanie Mszy świętej- zapraszamy   chętnych.

-W piątek od 18.00 rozmowy z kandydatami  do sakramentu bierzmowania  wg listy alfabetycznej czyli od A do F . Prośba o wzięcie dzienniczków .

– W pierwszą niedzielę maja planujemy dzień wspólnoty kół różańcowych. W ramach spotkania Msza święta – agapa na terenie przy plebanii i nabożeństwo majowe z modlitwą różańcową Zelatorzy są proszeni  o zgłaszanie do ks. Proboszcza  liczby uczestników ze swoich kół . Spotkanie przygotowujące dla zelatorów w przyszłą niedziele po mszy o 10.00

– Zapowiedzi -do sakramentu małżeństwa przygotowują się :Michał Wołkowicz kawaler parafii Narodz. NMPanny  w Mińsku Maz i Aleksandra Skalska panna parafii tutejszej .

– Zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów  w sobotę o 10.00.

– Zachęcamy do zamawiania intencji mszy o urodzaje.

– Zaproszenie do zaplanowania i uczestnictwa  w pielgrzymkach ; 1 czerwca/sobota/ piesza pielgrzymka do MBożej  Wielgoleskiej – rodzice z dziećmi ,młodzieżą -będziemy się modlić o wytrwanie w wierze dla najmłodszych pokoleń. W sobotę 8 czerwca  autokarowa pielgrzymka do Markowej -Sanktuarium Bł. rodziny Ulmów -udamy się tam by modlić się w intencji rodzin -delegacja odbierze relikwie Bł. Rodziny ;zapisy w zakrystii.

– W minioną niedzielę odbyły się spotkania z przedstawicielami wiosek . Nie wszystkie wioski mają swoich przedstawicieli ,którzy by reprezentowali dane społeczności i podejmowali odpowiedzialność za Parafię. Warto wspomnieć ,że ks. Bp Ordynariusz w miniony poniedziałek w katedrze podpisał statuty rad ; Rady Parafialnej  ; Ekonomicznej i Duszpasterskiej . Na mocy rozporządzenia ks. bpa te rady powinny powstać  w każdej parafii  złożyć ślubowanie do końca września a następnie powinny być  zgłoszone do kurii.   W październiku w katedrze jest zaplanowane spotkanie ks. Bpa  z powstałymi radami. Do rad osoby może zaprosić ks. Proboszcz lub mogą zgłosić mieszkańcy danej społeczności. Powinny zostać wybrane osoby wierzące ,cieszące się dobrą sławą .Proszę o pomoc w tworzeniu rady parafialnej , bo radę ekonomiczną i duszpasterską powołuje Proboszcz miejsca.                                                                                                                                         A wracając do naszych spraw – na początku roku nie informowałem o tegorocznych inwestycjach .Czynię to dziś i mogą to być; w związku z tym ,że Urząd Marszałkowski przyznał dotację razem 160 tys. zł na poprawienie elewacji wieży głównej ,jej balkonów oraz poprawienie tynków w kościele i malowanie niektórych fragmentów –  brakuje połowę środków ; w tym roku też możemy mieć zamontowane głosy w organach; oraz wykonać ekspertyzę strażacką – czyli przeprowadzić uzgodnienie tego co zalecił Powiatowy Strażak w dostosowaniu kościoła do przepisów przeciwpożarowych z Konserwatorem Zabytków. Jeśli chodzi o dokończenie remontu dachu kościoła to Urząd Gminy z tzw. Polskiego Ładu  ogłosi przetarg .                                                                               Przedstawiciele dość jednogłośnie stwierdzili ,że wobec dotacji z Urzędu Marszałkowskiego podejmujemy remont wieży , balkonów i wnętrza świątyni ;organów ; i ekspertyzę . Prosimy na miarę możliwości o pomoc w urzeczywistnieniu tych planów poprzez  składanie kwartalnych ofiar w kopertach lub na konto parafialne.    

-Świątynię do liturgii przygotowali; Jadwiga Gałązka , Barbara Świątek ,Danuta Lipska , Teresa Świątek  , Jacek Suda  . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę . W tym tygodniu prosimy drugą grupę.

-Księża Salezjanie prowadzący szkoły w Mińsku Maz. 19 kwietnia /piątek/ zapraszają na dzień otwarty . Informacje na plakacie – tablica ogłoszeń  i ulotki na stoliku za ławkami. 

– W tygodniku Idziemy polecamy -artykuły o sumieniu ;Prawo nie zastąpi sumienia; Dziecko idzie do spowiedzi – jak pomóc dziecku w przeżyciu pierwszej spowiedzi. – W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lucynę Wójcik