Ogłoszenia Parafialne 07.04.2024

Ogłoszenia 7 kwietnia Niedziela Miłosierdzia

– Dziś Święto Miłosierdzia – o godz. 15.00 w godzinie Miłosierdzia nabożeństwo w którym będziemy polecać intencje zapisane ,przyniesione na kartkach i złożone w kaplicy chrzcielnej przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Na  pięć minut przed 15.00 zostaną wyczytane. Uczestnicząc w nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny     

– Jutro w poniedziałek  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o ;8.00; 12.00 i 17.00. Podczas każdej mszy świętej możliwość podjęcia adopcji duchowej tzn. zobowiązania się do modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka zagrożonego aborcją. Ze stolika za ławkami możemy wziąć folder na temat adopcji wyjaśniający czym jest duchowa adopcja 

– Nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania w kościele  piątek 12 kwietnia o godzinie 19.00 – obydwie grupy -bardzo ważne by wszyscy byli obecni.

– Rozmowy z dziećmi i rodzicami klas trzecich ; w sobotę przychodzą na plebanię równolegle dzieci z rodzicami klas  IIIA i III B z Latowicza według listy szkolnej  od 9.30 co 10 minut. Od 12.00 równolegle co 10 minut dzieci  klas trzecich z Iwowego i Dębego Małego -od 12.30 z innych szkół. Dzienniczki dzieci są dziś do odebrania. Prosimy o wzięcie ich w sobotę.   

– W pierwszą niedzielę maja planujemy dzień wspólnoty kół różańcowych. W ramach spotkania Msza święta – agapa na terenie przy plebanii i nabożeństwo majowe z modlitwą różańcową. Zelatorzy są proszeni  o zgłaszanie do ks. Proboszcza  liczby uczestników ze swoich kół .

– Zaproszenie do zaplanowania i uczestnictwa  w pielgrzymkach ; 1 czerwca/sobota/ piesza pielgrzymka do MBożej  Wielgoleskiej – rodzice z dziećmi ,młodzieżą -będziemy się modlić o wytrwanie w wierze dla najmłodszych pokoleń. W sobotę 8 czerwca  autokarowa pielgrzymka do Markowej -Sanktuarium Bł. rodziny Ulmów -udamy się tam by modlić się w intencji rodzin -delegacja odbierze relikwie Bł. Rodziny ;zapisy w zakrystii.
W dniach 26-29 czerwca rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium M Bożej Krasnobrodzkiej zapisy u Pani Krysi kontakt na tablicy ogłoszeń.                                          Pamiętamy słowa Papieża Franciszka „ruszmy się z kanapy”- to jest warunek- by doświadczyć łaski -umocnienia w drodze.

-Podziękowanie-są osoby w naszej wspólnocie ,które same z siebie zauważą potrzebę i pomogą pracą- dziękujemy Panom; Janowi Boguszowi , Romanowi Łuszkiewiczowi  , Bogusławowi Światkowi

-Świątynię do liturgii przygotowały ze Strachomina; Jadwiga Świątek ,Krystyna Niedek , Anna Krawczyk , Anna Fijołek , Anna Śledź . Dziękujemy za sprzątanie. W tym tygodniu prosimy pierwszą grupę z Redzyńskiego.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Dąbrowską.