Ogłoszenia Parafialne 31.03.2024

Ogłoszenia 31marca Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania. Msze o 10.00;12.00 ; nie ma mszy o 17.00. Jutro w poniedziałek wielkanocny msze tak jak w niedziele. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia. Nowenna dziś i jutro przed mszą o 10.00.W środę przed mszą o 17.00 w pozostałe dni do niedzieli po mszy o 7.00  Przyszła niedziela to niedziela miłosierdzia. O godz. 15.00 nabożeństwo w którym będziemy polecać intencje ,które przyniesiemy zapisane na kartkach.

– We wtorek  o 18.00 na plebanii konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

2.Najbliższy piątek to dzień bez postu -trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego.

– W pierwszy piątek pragniemy umożliwić przyjęcie sakramentów chorym – zgłaszamy ich w zakrystii lub telefonicznie . W pierwszy piątek możliwość  spowiedzi od 16.30. 

– Również w piątek od 18.00 drużyna różańcowa męska zaprasza do włączenia się w 24 godzinną adorację w kaplicy Matki Bożej.

– W sobotę o 8.00  Eucharystia i nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi. Nabożeństwo będzie współprowadzić koło różańcowe  z ?.

– W niedzielę po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna już na  zewnątrz świątyni. Zapraszamy  asystę , chorągwie ,bielanki , a szczególnie dzieci czwartych klas -dziewczynki do niesienia poduszek , chłopców różańca ;przygotowujących się do bierzmowania.

 -Rozmowy z dziećmi klas trzecich i rodzicami przeniesione są z  6 na 13 kwietnia .

– Nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania w kościele  piątek 12 kwietnia o godzinie 19.00 – obydwie grupy -bardzo ważne by wszyscy byli obecni.

7.Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które przygotowały Triduum. Panu Andrzejowi – za posługę prowadzenia śpiewu  . Szczególnie dziękujemy głównie pięciu mamom i dwom tatusiom za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego -za prasowanie , układanie kwiatów.                                                                                   Strażakom Ochotniczych Straży z; Walisk, Chyżyn , Kamionki, Dębego Małego, Drużynom z Latowicza -seniorom, młodzieżowej i dziecięcej    Redzyńskiego, Oleksianki, Iwowego, ,Wężyczyna , Lalin, Strachomina , Dąbrówki  za wartę przy Grobie Pana Jezusa z piątku na sobotę i w sobotę ,udział w procesji w procesji  pocztom –  orkiestrze z Panem Jakubem Odziemczykiem-  za wspólne  uczczenie Zmartwychwstałego Pana . Podziękowania składamy na ręce  Pana Naczelnika Pawła Kani , który koordynował  zaangażowanie Strażaków. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza a więc ministrantom , lektorom , bielankom , scholi .

-Świątynię do liturgii przygotowały ze Strachomina ; Zofia Kozicka , Anna Kozicka , Małgorzata Gajowniczek , Hanna Listopad , Katarzyna Reda , rodzina Mrozków . dziękujemy za sprzątanie i ofiarę . W tym tygodniu prosimy następną grupę.