Ogłoszenia Parafialne 04.02.2024

Ogłoszenia 4 lutego V Niedziela Zwykła

– W tym tygodniu przypadają ; jutro w poniedziałek wspomnienie św. Agaty ;wtorek śśw. męczenników Pawła Miki  i Towarzyszy ; sobotę św. Scholastyki . 

– We wtorek o 18.00 na plebanii  konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 – Tak jak informowaliśmy w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali odpust św. Walentego Patrona naszej świątyni . Po każdej mszy świętej modlitwa przy ołtarzu św. Walentego. Dzień wcześniej – w sobotę po mszy o 8.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00.  Na stoliku za ławkami możemy  wpisywać  się na poszczególne godziny adoracji.    

– Liturgiczną służbę ołtarza a więc ministrantów , scholę i bielanki zapraszamy  w sobotę od 17.00 na plebanię do spędzenia wspólnie  czasu  . Prosimy o zapisy w zakrystii .

–  Za tydzień po mszy o 10.00 spotkanie rodziców dzieci klas trzecich.

– Spotkanie piątkowej grupy kandydatów do bierzmowania w piątek o 18.00 ; w sobotę o 11.00 sobotniej . Prośba o wzięcie pisma świętego i dzienniczków.

– Serdeczne podziękowanie dla rodziców trzecich klas za usunięcie dekoracji świątecznej. Dziękujemy  .

-Świątynię do liturgii przygotowali  ;   Robert Obłoza , Łucja i Monika Piwowarczyk , Magdalena Rudzka , Maryla Wronowska , Barbara Kozicka . Dziękujemy za sprzątanie. W tym tygodniu najlepiej w  piątek prosimy kolejną grupę z Wężyczyna..                                                                                                                                                                                                                                                 

– W tygodniku Idziemy polecamy; Pozwólmy dzieciom przychodzić na pogrzeby- przekonuje Weronika Kostrzewa; Pigułka dzień po bez recepty ? jak działa tzw antykoncepcja awaryjna ? jakie ryzyko niesie udostępnianie jej nastolatkom ?wyjaśnia Grażyna Rybak ,lekarz pediatra . Warto zapoznać się ze Stanowiskiem 
Zespołu ekspertów  KEP ds. etycznych odnośnie do stosowania tzw. antykoncepcji doraźnej – dostępne w internecie.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Bogusza i  Zbigniewa Brzezka z Iwowego.