Ogłoszenia Parafialne 28.01.2024

Ogłoszenia 28 stycznia IV Niedziela Zwykła

– W tym tygodniu przypadają ; w środę 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko ; w  piątek  2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Świętem M B Gromnicznej msze święte o 8.00;12.00 i 17.00. Na mszach świętych błogosławieństwo świec -tzw. gromnic . W to święto obchodzimy dzień życia konsekrowanego  -modlimy się o powołania i wspieramy zakony klauzurowe.

– W pierwszy piątek przed południem chcemy odwiedzić chorych , umożliwić im przyjęcie sakramentów. Chorych  zgłaszamy  w zakrystii lub telefonicznie. Od 16.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

-Tak jak co miesiąc w piątek od 18.00 męska drużyna różańcowa zaprasza do 24godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej. Intencja -prośba o Boże światło dla przewodzących Kościołowi. Na stoliku za ławkami możemy zadeklarować uczestnictwo w różnych godzinach.

– W sobotę o 8.00  Eucharystia i nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi. Nabożeństwo będzie współprowadzić koło różańcowe.  

– Trwają zapisy na kurs przedmałżeński – można to zrobić w zakrystii ,bądź telefonicznie.  

– W niedzielę po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Zapraszamy bielanki , a szczególnie dzieci czwartych klas -dziewczynki do niesienia poduszek , chłopców różańca, kandydatów do bierzmowania.

– W środę o 17.40 ks. Proboszcz prosi rodziców , którzy przygotowywali świątynię na święta o pomoc w usunięciu wystroju.

– Próba scholi w pierwszy piątek zaraz po mszy świętej ,czyli około 17.30 .  W sobotę o 10.00  spotkanie ministrantów młodszych i kandydatów.

– 10 lutego w sobotę o 17.00  na plebanii zabawa karnawałowa dla służby liturgicznej ołtarza ministrantów , bielanek i scholi .Zapisy w zakrystii zapraszamy.   

– Zakończyliśmy kolędę – dziękujemy za spotkania w waszych domach ,wspólną modlitwę w intencjach ,które podaliście. Dziękujemy wszystkim ,którzy przywozili i odwozili nas na kolędę i z kolędy. Dziękujemy za ofiary złożone na parafialne inwestycje o których poinformujemy.  Jeśli z różnych powodów ktoś nie przyjął po kolędzie można się umówić na kolędę w zakrystii bądź telefonicznie. 

– Przed nami – w związku z tym ,że w tym roku środa popielcowa wypada 14 lutego w dzień odpustu św. Walentego -odpust przenosimy na 11 lutego -niedzielę . Wizytacja kanoniczna naszej wspólnoty przez ks. Bpa Jacka będzie w niedzielę 18 lutego.

 – Świątynię do liturgii przygotowały ; Urszula Maśna , Krystyna chrust , Aleksandra Rusinowska . Dziękujemy za sprzątanie. w tym tygodniu zapraszamy rodziny z Wężyczyna.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Makowskiego z Generałowa i Krystynę Sabak z Lalin.