Ogłoszenia 11 lutego VI Niedziela Zwykła

– Dziś odpust św. Walentego patrona naszej świątyni. Po każdej mszy przed ołtarzem  modlitwa litanią o wstawiennictwo naszego patrona.

-W środę –popielec –rozpoczynamy okres Wielkiego Postu ,który trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jest to okres pokuty oraz przygotowania do obchodu Paschy. Msze w popielec o godz.8.00.;12.00 i 17.00. Na wszystkich mszach obrzęd -znak posypania głów popiołem. Przypominamy  przepisy postne. Tych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  we wszystkie piątki , środę popielcową  oraz zaleca się w wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły czyli ilościowy obowiązuje w środę popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

-.Nabożeństwa pasyjne odprawiane będą ; gorzkie żale – z kazaniem pasyjnym– w niedziele o g.16.30 ; droga krzyżowa w piątki o 16.30 dla dzieci- następnie msza święta o 17.00;Dzieci po drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki;  nabożeństwo drogi krzyżowej   dorosłych , młodzieży   o 18.00.Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach , które pomagają nam w owocnym przeżywaniu tego czasu.

– Za tydzień wizytacja naszej wspólnoty przez ks. Bpa Jacka . Pokrótce plan wizytacji; ks. Bp przybędzie przed godziną 8.00 ; w drzwiach świątyni zostanie przywitany przez ks. dziekana -ks. Proboszcz  przekaże klucze i w obecności asysty  wejdzie do świątyni; ks. Bp będzie obecny na każdej mszy i wysłucha sprawozdań wspólnot parafialnych ; 12.00 odprawi Eucharystię w intencji Parafian; po południu o 15.00 na nowym cmentarzu zapraszamy do modlitwy z ks. Bpem w intencji pochowanych ;po mszy świętej  o 17.00 pożegnamy ks. Biskupa.

– Zapowiedzi ;do sakramentu małżeństwa przygotowuj ą się; Mateusz Wróblewski kawaler parafii tutejszej i Milena Komorniak panna parafii NSPJezusa w Wojcieszkowie.

– Z dalszych planów -przekazujemy informację dla osób zainteresowanych pielgrzymką rowerową. W tym roku zamierzamy pielgrzymować do Sanktuarium M Bożej  Krasnobrodzie  w dn. 26-29 VI.; w pierwszą sobotę czerwca pielgrzymka piesza do M B Wielgolewskiej;  w drugą sobotę czerwca 8 czerwca  autokarowa pielgrzymka do Markowej – sanktuarium Bł. Rodziny Ulmów.

-Świątynię do liturgii przygotowały z Wężyczyna ;Wiesława Stosio , Zofia Sabak , Joanna Sabak , Agnieszka Śluzek , Teresa Zagórska , Malwina Domańska . Dziękujemy za zmycie całego kościoła. W tym tygodniu prosimy trzecią grupe z Wężyczyna.

– W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysława Gołędowskiego