Ogłoszenia Parafialne 31.12.2023

Ogłoszenia 31 grudnia Niedziela Świętej Rodziny 

– Dziś w niedzielę Świętej Rodziny po południu nie ma mszy o 17.00 . O godzinie 15.00 msza święta w intencji dziękczynnej za łaski otrzymane w 2023 roku.                           W tym tygodniu przypadają ; jutro w  poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki  -msze w porządku niedzielnym . We wtorek wspomnienie świętych Bazylego  i Grzegorza ;w pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od 16.30 ;o 17.00 msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ;  w sobotę  Uroczystość Objawienia Pańskiego – trzech Króli. Msze święte tak jak w niedzielę. Po mszy o 10.00 schola poprowadzi kolędowanie -zapraszamy  -zaśpiewamy  nowe, łatwe kolędy . Przed rozesłaniem obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Kadzidło i kredę będzie można nabyć przed każdą mszą przy kaplicy Matki Bożej. Ofiary składane przeznaczone są na potrzeby liturgicznej służby ołtarza czyli ministrantów , scholi i bielanek.

– Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy o 10.00 nabożeństwo i procesja wewnątrz świątyni. Zapraszamy ministrantów , bielanki , dzieci rocznicowe.

– Również za tydzień po mszy spotkanie z rodzicami  dzieci klas trzecich..

– Po mszy świętej w kaplicy M Bożej  prosimy o krótkie spotkanie z  kandydatami do bierzmowania. Przypominamy, że spotkanie grupy piątkowej 12 I o 18.00 ;sobotniej 13 I o 11.00.

-We wtorek o 18.00 na plebanii konferencja przed chrzcielna  dla rodziców i chrzestnych .

– Do 16 stycznia możemy wziąć udział w zbiórce na rzecz misjonarza naszej diecezji. Na plac przy parafialny od strony ul . Ogrodowej możemy  przywozić i składać zużyty sprzęt elektryczny.

– Przebieg kolędy w tym tygodniu ; 2 I wtorek od 16.00 ul. Rozstanki -dwaj księża;3 I środę od 9.00 Wężyczyn -wieś bez kolonii jeden ksiądz ; od 16.00 ul. Kulaśnica i Mostowa -jeden ksiądz;4 I czwartek od 9.00 ; Wężyczyn kolonie jeden ksiądz; od 16.00ul. Siedlecka i Kościuszki dwaj księża;; 8 I poniedziałek  od 9.00 Generałowo i Budziska dwaj księża; od 16.30 ul. Mińska od Wielgolasu jeden ksiądz ; ul. Poprzeczna , Wymyśle , Krótka , Nadrzeczna jeden ksiądz; 9 I wtorek  od 16.00 ul.Grundowa jeden ksiądz ;ul. Rynek jeden ksiądz; 10 I środa od 9.00 Oleksianka wieś od Rudnika do drogi na Iwowe jeden ksiądz ;od 16.00 ul.  ul. Konopnickiej , Słowackiego , Kochanowskiego  jeden ksiądz ;11 I czwartek od 9.00 Oleksianka kolonie jeden ksiądz ;  od 16.00 ul. Mrozowska od strony Mrozów i ulice prostopadłe;,  – jeden ksiądz ; od 16.00 ul. Willowa jeden ksiądz; Prosimy o przyjeżdżanie po nas . Dziękujemy za ofiary przeznaczone remont dachu kościoła .

– Świątynię do liturgii przygotowały rodziny z ul. Nadrzecznej – dziękujemy za sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul Mrozowskiej ,z ul. przylegającymi  ;Lipową, Zdrojową  ,Dębową , Piaski , Miłosza.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Suda , Leokadię Luty , Sławomirę Komorek