Ogłoszenia Parafialne 24.12.2023

Ogłoszenia 24 grudnia czwarta Niedziela Adwentu

– Dziś czwarta niedziela adwentu i dzień Wigilii Bożego Narodzenia .Nie ma mszy o17.00. Wieczerzą wigilijną rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się, by w czasie Wigilii nie zabrakło :czytania opisu narodzenia z ewangelii; modlitwy; śpiewu kolęd .W liturgii Narodzonemu oddamy cześć Mszą o Północy tzw. -Pasterką. Wspókoncelebransem będzie ks. Benoit kombonianin.   Msze święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego o 8.00; 10.00 i 12.00 ; 17.00. W pierwszy dzień Oktawy Święto św. Szczepana- msze tak jak w niedziele  – taca na budowę świątyń w diecezji . W środę ;święto św. Jana Apostoła; czwartek -święto św. Młodzianków . W to święto o godzinie 17.00 dodatkowa msza święta w intencji dzieci i młodzieży -szczególnie zapraszamy małe dzieci ,które otrzymają błogosławieństwo. Do uczestnictwa w tej mszy świętej zapraszamy też liturgiczną służbę ołtarza ;ministrantów , bielanki, scholę z rodzicami . Po mszy świętej na plebanii spotkanie opłatkowe.          

.-W  sobotę 30 grudnia  – msze o 8.00 ;uwaga zmiana o11.30 nie o 12.00 ze względu na pogrzeb ;17.00 .                                                                                               Przypominamy ,że dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę święta , a nie uroczystości  i  nie znoszą piątkowego postu .

– Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny Jezusa , Maryi i Józefa i zarazem   ostatni dzień roku. Porządek mszy tak jak w każdą niedzielę poza jedną zmianą – nie będzie mszy o 17.00 a o 15.00 dziękczynna za łaski w 2023 -po niej nabożeństwo . W niedzielę świętej Rodziny zachęcamy do  uczestnictwo we mszach całymi rodzinami ,ponieważ na każdej mszy pobłogosławicie się wzajemnie.

-Przed kaplicą Matki Bożej możemy nabyć opłatki. Serdeczne podziękowania dla rodzin za ofiary złożone w związku z przyjęciem opłatków i tym którzy podjęli się ich zaniesienia  . Z wymienionych niżej społeczności zostało przekazane; Pani Barbara Kozicka z Wężyczyna 1360 zł; Pan Mirosław Podobas ze Stawku 360zł;Pani Elżbieta Belkiewicz z Latowicza rejonu I 1200 zł Bóg zapłać

– W czwartek rozpoczynamy kolędę .Prosimy o przygotowanie stołu  ze świecami , wodą święconą i pismem świętym. Kolęda ma następujący sens; Chrystus Pan poprzez posługę księdza pragnie błogosławić dom i w nim przebywających ; kolęda to okazja do modlitwy w intencjach, które podamy. Możliwość dzielenia się naszym życiem. Do wszystkich chcemy dotrzeć , nikogo nie pominąć .                                                Przebieg kolędy; 28 XII czwartek od 9.30 Stawek jeden ksiądz; 29 XII piątek od 9.30 Waliska dwaj księża ; po nowym roku 2 I wtorek od 16.00 ul. Rozstanki -dwaj księża;3 I środę od 9.00 Wężyczyn -wieś bez kolonii jeden ksiądz ; od 16.00 ul. Kulaśnica i Mostowa -jeden ksiądz;4 I czwartek od 9.00 Wężyczyn kolonie jeden ksiądz; od 16.00ul. Siedlecka i Kościuszki dwaj księża. Prosimy o przyjeżdżanie po nas.

– Informacja dla kandydatów do bierzmowania -spotkania formacyjne dla grupy piątkowej 12 I o 19.00 ;dla sobotniej 13 I o 10.00 .

– Do 16 stycznia możemy wziąć udział w zbiórce na rzecz misjonarza naszej diecezji. Na plac przy parafialny od strony ul . Ogrodowej możemy  przywozić i składać zużyty sprzęt elektryczny ;RTV , AGD.

– Świątynię do liturgii przygotowały rodziny z ul. Świętego Ducha; Daniel Świątek, Paulina Zajdowska, Łukasz Flis , Anna Kłos , Mariusz Tkaczyk , Maria Kornecka , Małgorzata Osińska , Anna Szeląg , AnnaStrzelec . Dziękujemy za sprzątanie , zmywanie świątyni i ofiarę.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marcina Sabaka.