Ogłoszenia Parafialne 07.01.2024

. Ogłoszenia 7 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego

– Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. W roku liturgicznym są okresy mające własny charakter –oprócz nich pozostają 33-34 tygodnie w które nie obchodzi się szczegółowej tajemnicy Chrystusa ale wspomina się całe misterium Chrystusa zawłaszcza w niedziele ten czas nazywa się okresem zwykłym.

– Od 4 lutego w niedziele o 18.00 na plebanii – proponujemy  narzeczonym , ale też innym zainteresowanym kurs przedmałżeński . Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

– W piątek o 17.00 ostatnia przed feriami  próba scholi -zapraszamy dzieci do wspólnego chwalenia Pana Boga śpiewem. W poniedziałek 15 I o 8.00 zapraszamy scholę , ministrantów , bielanki na lodowisko do Mińska Mazowieckiego -zapisy ze zgodą rodzica w zakrystii.

– W piątek 12 stycznia o 18.00 spotkanie piątkowej grupy kandydatów do bierzmowania ;13 stycznia o 10.00 spotkanie sobotniej grupy .Prosimy o wzięcie Pisma Świętego.

– Za tydzień 14 stycznia w niedzielę po mszy o 12.00 spotkanie opłatkowe kół żywego różańca i przedstawicieli wiosek.

– Z dalszych wydarzeń które nas czekają – 18 lutego w niedzielę będzie miała miejsce kanoniczna wizytacja naszej wspólnoty parafialnej przez  ks. Bpa Jacka Grzybowskiego.

-Przebieg kolędy ;8 I poniedziałek  od 9.00 Budziska dwaj księża -przepraszamy nie będzie jutro kolędy w Generałowie z powodu dwóch pogrzebów; od 16.30 ul. Mińska od Wielgolasu jeden ksiądz ; ul. Poprzeczna , Wymyśle , Krótka , Nadrzeczna jeden ksiądz; 9 I wtorek  od 16.00 ul.Grundowa jeden ksiądz ;ul. Rynek jeden ksiądz; 10 I środa od 9.00 Oleksianka wieś od Rudnika do drogi na Iwowe jeden ksiądz ;od 16.00 ul.  ul. Konopnickiej , Słowackiego , Kochanowskiego  jeden ksiądz ;11 I czwartek od 9.00 Oleksianka kolonie jeden ksiądz ;  od 16.00 ul. Mrozowska od strony Mrozów i ulice prostopadłe- Lipowa , Zdrojowa , Zimowa , Piaski Dębowa; – jeden ksiądz ; od 16.00 ul. Willowa jeden ksiądz; 12 I piątek  od 9.00 Strachomin wieś bez kolonii jeden ksiądz; od 16.00 ul. Ogrodowa , Kuźniarskiego i Witosa jeden ksiądz;13 I sobota od 9.00 Strachomin kolonie jeden ksiądz ;od 11.00 ul. Działkowa i Mickiewicza jeden ksiądz ;16 I wtorek od 9.00 Iwowe wieś jeden ksiądz; Prosimy o przyjeżdżanie po nas . Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy przeznaczone na spłatę pożyczki za remont dachu kościoła.  W minionym roku  otrzymaliśmy dotację 110 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego na remont -pozostałą sumę czyli 259 tysięcy zapłaciliśmy z własnych środków i pożyczki.

– Ogłoszenie dotyczące kierowców parkujących przed kościołem. Z inicjatywy   Parafian za tydzień 14 stycznia parkujący przed każdą mszą proszeni są o zastosowanie się do wskazówek osób ,które będą pomagać we właściwym parkowaniu. Osoby te będą w kamizelkach odblaskowych. Dziękujemy za ten pomysł dzięki ,której będzie można zmieścić więcej pojazdów, sprawniej wjeżdżać i wyjeżdżać.

-Świątynię do liturgii przygotowały; Anita Świeczka , Beata Zwierz , Małgorzata Żytkowicz, Katarzyna Konowrocka . Dziękujemy za sprzątanie. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Konopnickiej , Słowackiego i Kochanowskiego.