Ogłoszenia Parafialne 17.12.2023

Ogłoszenia 17 grudnia trzecia Niedziela Adwentu

-Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe .W poniedziałek msze dla dorosłych o 8.30 ;17.00 i 19.00  . We wtorek dla dorosłych o 8.30;10.00 ;17.00 i 19.00.Mlodzież zaproszona jest zarówno  jutro i we wtorek na 17.00 lub 19.00.  Jutro o godzinie 10.00  w  rekolekcje  dla dzieci ze Szkół Podstawowych  . 

 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Latowiczu klas od III do VIII zostaną przyprowadzone na godzinę 10.00. Dołączą do nich dzieci klas III- VIII z Iwowego i Dębe Małego , przywiezione autokarem. Dziękujemy Dyrekcjom i nauczycielom za pomoc. Możliwość spowiedzi 15 minut przed mszą. Prośba – nie raczej wybierajmy jutro mszy o 10.00 ,by dać możliwość spowiedzi  dzieciom  . Sprawę uczestnictwa dzieci ,młodzieży w rekolekcjach i spowiedzi kładziemy na serce rodzicom. Jutro będzie spowiadało  pięciu spowiedników -we wtorek do południa dwóch a po południu trzech spowiedników. Chorych z sakramentami chcemy odwiedzić jutro   od 12.00-zgłaszamy ich w zakrystii bądź telefonicznie.

-Zapraszamy na roraty – jutro w czasie rekolekcji roraty wyjątkowo  o godzinie 17.00, w środę o 6.45 ;sobotę o 7.00. Dzieci ,które uczestniczą w nich mogą przyjść jutro na 17.00 . Natomiast dzieci ,które będą na rekolekcjach figurki do szopki otrzymają po mszy o 10.00. 

-Za tydzień czwarta niedziela adwentu i zarazem dzień wigili. Nie będzie mszy o godzinie 17.00. W naszych domach wieczerzą wigilijną rozpoczniemy obchód Bożego Narodzenia. Mszą „Pasterką” o północy oddamy cześć w liturgii Narodzonemu Panu. Tę mszę będzie koncelebrował z ks. Proboszczem ks. Benoit misjonarz kombonianin , który niedawno był w naszej wspólnocie i dzielił się przeżywaniem powołania misyjnego.

– Przy kaplicy Matki Bożej możemy nabyć opłatki -ofiary przeznaczone są na trwający  remont dachu kościoła. Serdeczne podziękowania dla rodzin za ofiary złożone w związku z przyjęciem opłatków i tym którzy podjęli się ich zaniesienia  . Z wymienionych niżej społeczności zostało przekazane ;Z Redzyńskiego Pan Łukasz Sekuła  2000 zł; Kazimierz Sekuła z Generałowa 400 zł ;Pani Iwona Bontruk i Pan Waldemar Jaworski z Budzisk 710 zł; Pan Tomasz Mrozek ze Strachomina 1150 zł; Pani Maryla Łodyga z Lalin 1320 zł; Pani Henryka Wysocka z Oleksianki 1300 zł; Pan Roman Łuszkiewicz z Walisk 1230 zł; Pan Tadeusz Wołkowiecki 3200zł od rodzin Latowicza rejonu drugiego; Pani Mirosława Świątek z ul. Kościuszki i Grundowej 940 zł Bóg zapłać. Dziękujemy też za kwartalne ofiary od rodzin na trwający remont dachu naszej świątyni.

-Świątynię do liturgii przygotowały; Magda Sęk , Joanna Sęk, Anna Kania , Dorota Kania , Bożena Suda , Magdalena Dąbrowska , Natalia Dąbrowska , Małgorzata Pałdyna , Grażyna Krzewska , Bożena Czerwińska , Marzena Wysocka , Anna Szeląg. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu prosimy drugą cześć rodzin ul. Świętego Ducha.

– W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Reginy Rosy pochodzącej z naszej Parafii.