Ogłoszenia Parafialne 10.12.2023

Ogłoszenia 10 grudnia Druga Niedziela Adwentu

– W tym tygodniu przypadają  ; w środę wspomnienie św. Łucji dziewicy ,męczennicy ; czwartek św. Jana od Krzyża

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe ,które poprowadzi ks. Waldemar Pawelec Pallotyn posługujący w Ukrainie. Zaplanujmy czas dla siebie i bliskich .

– Przypominamy -zapraszamy na roraty ;w poniedziałki i środy o 6.45 ;soboty o 7.00

– Dziś możemy nabywać świece caritas wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

– W zakrystii zapisy na sztukę do Seminarium – wyjazd sprzed kościoła w sobotę o 13.00.

– Trwa roznoszenie opłatków do naszych domów. Ofiary składane przeznaczone są na  remont dachu kościoła. Serdeczne podziękowania za ofiary i dla tych , którzy podjęli się zaniesienia opłatków. Z Kamionki  -Pan Tadeusz Gręziak  przekazał od rodzin 2220  zł ;  z Dębego Małego Pan Mariusz Zawadzki 1720 zł, z Chyżyn Panowie Mirosław Golak i Kamil Zawiliński 1180 zł, z Dąbrówki Pani Beata Rudzka 510 zł. Bóg zapłać . Dziękujemy również za kwartalne ofiary od rodzin na ten cel.

-Zaproszenie dla liturgicznej służby ołtarza czyli ministrantów , scholi , bielanek . Na 27 grudnia wstępnie zarezerwowaliśmy wejście do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium w Warszawie. Zapisy w zakrystii dziś -najpóźniej do jutra.

-Świątynię do liturgii przygotowali ul Kulaśnica i Mostowej  ;Wioletta Rechnio , Stanisław Wójtowicz, Grażyna Miklaszewska ,Hanna , Marcin Gajowniczkowie, Krystyna Reda , Elwira Poświata ,Krystyna Reda . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę .W tym tygodniu prosimy rodziny z ul Rynek od strony banku.

-Koło Gospodyń Wiejskich Latowiczanki i OSP w Latowiczu zapraszają nas na wydarzenie „Pielegnowanie tradycji Bożonarodzeniowych ” które odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 17.00 przed Strażnicą. W programie ubieranie choinki ;wizyta św. mikołaja , konkursy ,kiermasz  ozdób i stroików świątecznych ,ognisko . Zapraszają wymienieni organizatorzy.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Sabinę Reda, Władysława Deczewskiego , Reginę Łodyga .