Ogłoszenia Parafialne 03.12.2023

Ogłoszenia 3 grudnia Pierwsza  Niedziela Adwentu

– Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Okres ten ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa ;jednocześnie zachęca nas do oczekiwania na powtórne przyjście Zbawcy na końcu czasów. W tym czasie zapraszamy do uczestnictwa w  roratach -mszach o Matce Bożej ,które będą odprawiane w :poniedziałki , środy o 6.45 -tak ,by dzieci zdążyły do szkoły ;soboty  o godz. 7.00  . Zapraszamy dzieci , młodzież , dorosłych . W poniedziałek dzieci i młodzież otrzymają prospekt stajenki do której będą otrzymywać figurki postaci. Z domów przychodzimy z zapalonymi lampionami ,które oznaczają naszą czujność ,gotowość na spotkanie z Panem.

– W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMPanny . Msze święte o 7.00 i 17.00.Na mszy o 17.00 poświęcenie medalików dzieci klas trzecich. Dzieci przychodzą z  założonymi medalikami. Od 12.00 do 13.00  godzinie łaski możliwość modlitwy w naszej świątyni. Tego dnia możemy spożywać pokarmy mięsne.

-Klerycy trzeciego roku naszego Seminarium duchownego przygotowali  sztukę teatralną i zapraszają. W zakrystii zapisy . Wybieramy się autokarem 16 grudnia w sobotę na 15.00. 

– W piątek o 18.30 spotkanie piątkowej grupy  kandydatów do bierzmowania. W sobotę o 13.00 grupy sobotniej.

– Za tydzień po mszy o 10.00 spotkanie rodziców dzieci klas trzecich.

– Dziś na mszy świętej o 8.00 zostały pobłogosławione opłatki . Przedstawicieli wiosek prosimy o pomoc w zaniesieniu do naszych domów.

-Dziękujemy za kwartalne ofiary od rodzin na remont dachu kościoła.

– W miniony piątek na plac między szkołą a kościołem „wróciła ” po renowacji figura św. Stanisława Kostki. Serdeczne podziękowania dla tych , którzy w tym pomogli. Panom Mirosławowi i Zdzisławowi Zwierzom za bezpieczne przywiezienie figurki z pracowni i pomoc w ustawieniu ,oraz Panu Adamowi Osińskiemu ,który na miejscu przy pomocy tzw.HDSu przetransportował i osadził na postumencie.

-Świątynie do liturgii przygotowali: Joanna Drożynska,  Jadwiga Drożyńska , Anna Kosut, Monika , Jakub, Bartosz Kaczorek . Dziękujemy za sprzątnie . W tym tygodniu zapraszamy rodziny z ulic ; Kulaśnica i Mostowa.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy ; Stanisława Anusza , Henryka Pielasę  , Hannę Kosobudzką.