ogłoszenia

Ogłoszenia 19 lutego VII Niedziela Zwykła

1. Dziś po mszy o 10.00 modlitwa różańcowa w intencji pokoju .     

2.W środę –popielec –rozpoczynamy okres Wielkiego Postu ,który trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jest to okres pokuty oraz przygotowania do obchodu Paschy. Msze w popielec o godz.8.00.;12.00 i 17.00. Na wszystkich mszach obrzęd -znak posypania głów popiołem. Przypominamy  przepisy postne. Tych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  we wszystkie piątki , środę popielcową  oraz zaleca się w wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły czyli ilościowy obowiązuje w środę popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

3.Nabożeństwa pasyjne odprawiane będą ; gorzkie żale – z kazaniem pasyjnym– w niedziele o g.16.30 ; droga krzyżowa w piątki o 16.30 dla dzieci- następnie msza święta o 17.00;Dzieci po drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki;  nabożeństwo drogi krzyżowej   dorosłych , młodzieży   o 18.00.Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach , które pomagają nam w owocnym przeżywaniu tego czasu.

4. Z dalszych planów -przekazujemy informację dla osób zainteresowanych pielgrzymką rowerową. W tym roku zamierzamy pielgrzymować do Świętej Lipki w dn. 28.06-1.07.2023 .Zgłoszenia do Pani Krysi.

5. Przed świątynią dziś zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii .

6.Świątynię do liturgii przygotowały z Lalin; Danuta Gaładyk , Martyna Reda , Monika Dziugieł, Beata Oszkiel , Marzena Oszkiel, Marzanna Brauła. dziękujemy za sprzątanie i ofiarę . W tym tygodniu prosimy drugą grupę z Lalin.

7, W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Duszyńską , Mariusza Wielgo.