Ogłoszenia Parafialne 15.08.2021

Ogłoszenia 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 -Dziś Uroczystość Wniebowzięcia N M Panny . W naszej Diecezji 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej Cudem nad Wisłą.

-W tygodniu przypadają ; we wtorek wspomnienie św. Jacka prezbitera ; piątek wspomnienie św. Bernarda ,opata i doktora Kościoła; sobotę św. Piusa X papieża

– W czwartek 19 sierpnia w ramach trwającego w naszej Diecezji Roku Rodziny o godzinie 17.00 msza święta w intencji osób uzależnionych . Po mszy wystawienie Najświętszego sakramentu  i nabożeństwo – zapraszamy .

–  W przyszłą niedzielę  22 sierpnia przeżywać będziemy  dożynki gminno -parafialne  . O godzinie  12.00 złożymy Panu Bogu dziękczynienie  za tegoroczne plony. Zachęcam  społeczności poszczególnych wiosek do przygotowania wieńców lub co najmniej   tak jak rok temu  kosze z tym co zrodziła ziemia . Te wieńce , kosze ustawimy przed ołtarzem .Na koniec zostaną pobłogosławione

– W sobotę  21 sierpnia zapraszam służbę liturgiczną do spędzenia wspólnie czasu . Tak jak wcześniej planowaliśmy udamy się do ośrodka „Izydory ” w Stoczku Łukowskim. Pojedziemy  na dwa sposoby -rowerami lub samochodami. Rodziców proszę o zgłaszanie dzieci  do wtorku. Jeśli rowerem- rodzice przekazują pisemną zgodę na uczestnictwo .Wyjazd spod plebanii o 9.30. Gdy chodzi o podwiezienie samochodem prośba do rodziców ,by się umawiali między sobą  i nie zawozili pojedynczo, ale po kilkoro dzieci. Spotkamy się w ośrodku „Izydory ” około 11.00. Uczestnictwo można zgłaszać dziś w zakrystii bądź telefonicznie.

– Zapowiedzi : Adrian Paweł Sochacki kawaler Parafii Matki Odkupiciela w  Wielgolesie Brzezińskim i Monika Kowalczyk panna Parafii tutejszej; Marcin luty kawaler i Małgorzata Ćwiek panna oboje Parafii tutejszej ; Jakub Piotr Odziemczyk kawaler Parafii tutejszej  i Alicja Katarzyna Brygoła panna parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Królewcu.

– W gablocie przed kościołem możemy obejrzeć „pocztówki z pielgrzymki” czyli zdjęcia z lipcowej, rowerowej pielgrzymki do Kodnia .

– Świątynię do liturgii przygotowali : Katarzyna Szostak , Władysława Małecka , Barbara Wardzyńska,  Halina Zbigniew Filip Gryglas , Marlena Gryglas , Faustyna Adamiec Hanna Wójcicka, Barbara Legat. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zakup artykułów do sprzątania.  W nadchodzącym tygodniu prosimy pozostałe rodziny z ul. Mickiewicza.

– W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Abp Henryk Hoser był Ordynariusz naszej Diecezji – polećmy go Miłosierdziu Bożemu.