Ogłoszenia Parafialne 08.08.2021

Ogłoszenia 8 sierpnia XIX Niedziela Zwykła

– W tym tygodniu przypadają; jutro w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Patronki Europy ; we wtorek wspomnienie św. Wawrzyńca Diakona ; środę św. Klary Dziewicy

– We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu . Od 20.00 adoracja prowadzona – zapraszam tych , którzy pragną uczyć się trwania w Obecności Pana -uwielbiać Go i  przyjmować łaski.

– W przyszłą  niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panna .Po modlitwie po komunii obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów..Ten dzień będzie też dniem naszego dziękczynienia za” Cud nad Wisłą”  

–  Niedzielę  22 sierpnia przeżywać będziemy pod znakiem  dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Dożynki gminno -parafialne rozpoczniemy mszą  święto o 12.00   w intencji dziękczynnej za tegoroczne plony. Zachęcam  społeczności poszczególnych wiosek do przygotowania wieńców lub co najmniej   tak jak rok temu  kosze z tym co zrodziła ziemia . Te wieńce , kosze ustawimy przed ołtarzem .Na koniec zostaną pobłogosławione .

– Zapowiedzi :Krzysztof Paweł Pazura kawaler i Monika Sidor oboje Parafii tutejszej ; Adrian Paweł Sochacki kawaler Parafii Matki Odkupiciela w  Wielgolesie Brzezińskim i Monika Kowalczyk panna Parafii tutejszej.

– Dnia 21 sierpnia zapraszam służbę liturgiczną do spędzenia wspólnie czasu . Tak jak wcześniej planowaliśmy udamy się do ośrodka „Izydory ” w Stoczku Łukowskim Pojedziemy  na dwa sposoby -rowerami lub samochodami. Rodziców proszę o zgłaszanie dzieci  do przyszłego poniedziałku. Jeśli rowerem- rodzice przekazują pisemną zgodę na uczestnictwo . Gdy chodzi o podwiezienie samochodem prośba do rodziców ,by się umawiali między sobą  i nie zawozili pojedynczo, ale po kilkoro dzieci. Uczestnictwo można zgłaszać telefonicznie .

-Świątynię do liturgii przygotowali: Grażyna Osińska , Eryka Piłatkowska , Urszula Kendelwewicz, Marlena Gajownieczek Kamila Gajowniczek , Wacław Kendelewicz. Dziękujemy za sprzątanie i ułożenie kwiatów. W tym tygodniu zapraszamy rodziny   z ul. Mickiewicza od numerów początkowych do 12 i 13,

– W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Bernarda Szaniawskiego i Eugenii Wójtowicz