ogłoszenia

Ogłoszenia 20 czerwca XII Niedziela Zwykła

  • Uwaga uczestnicy pielgrzymki rowerowej do Kodnia-W niedzielę 27 czerwca o godzinie 16.00 obowiązkowy trening wszystkich .

– We wtorek od 19.00 -21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

 -W środę będziemy przeżywać Uroczystość 101 rocznicy poświęcenia naszej świątyni . Msze święte o  7.00 ;12.00 i w tę środę wyjątkowo o 17.00 . Postarajmy się o uczestnictwo . Złóżmy Panu Bogu dziękczynienie za tę świątynię , polećmy budowniczych  Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 12.00 intencja dziękczynna za budowniczych i  z prośbą o błogosławieństwo dla tych , którzy dziś pracą , ofiarą troszczą się o nasz kościół. Na mszę o 17.00 zapraszamy szczególnie liturgiczną służbę ołtarza ,  a więc ;ministrant ów ,bielanki , scholę z rodzicami . Po mszy świętej na zakończenie roku służby spotkanie pod plebanią  -agapa..

– W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela .

– W piątek o godzinie 8.00 msza święta dziękczynna za łaski otrzymane w tym roku szkolnym . Zapraszamy dzieci ,młodzież , rodziców , nauczycieli..

– Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim ,którzy wczoraj pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Laski Bożej w Wielgolesie . Punktem wieńczącym pielgrzymkę była msza święta w intencji o wiarę w naszych rodzinach. Dziesięć osób dojechało, a wspólnota eucharystyczna liczyła ponad siedemdziesiąt osób. Bóg zapłać. 

– Zapowiedzi: Michał Tokarski kawaler Parafii św. Teresy w Mrozach i Martyna Skorupa panna Parafii tutejszej ;Krzysztof Staniak kawaler Parafii Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim i Sylwia Sabak panna Parafii tutejszej; Mateusz Oklesiński kawaler Parafii tutejszej i Żaneta Anna Sadowska panna Parafii św. Teresy w Mrozach

– Ośmioklasiści i starsza młodzież zainteresowani przygotowaniem do sakramentu bierzmowania są proszeni o zgłaszanie się do kancelarii lub po mszach świętych w zakrystii w celu zapisania się do grona kandydatów.

-Świątynię do liturgii przygotowały :Jadwiga i Joanna Drożyńskie . Dziękujemy za sprzątanie. Do troski o kościół w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny mieszkające przy ulicach Kulaśnica i Mostowej  

  -Z dniem 19 czerwca 2021 r.ks. Bp Ordynariusz odwołał udzieloną dnia 12 marca 2020 r. ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m.in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii (por. Dies Domini, 54).                                                   Eucharystia jest centrum życia Kościoła i to w niej zawiera się całe Jego duchowe dobro, dlatego proszę, aby nasz udział we Mszy Świętej był nie tylko wypełnieniem obowiązku wynikającego z przykazań, lecz także pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem – Lekarzem naszych dusz i ciał. Napisał ks. Bp ordynariusz.

-Zbliża się czas rowerowej pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej- pielgrzymi oprócz swych intencji pragną “zawieźć “intencje tych , którzy duchowo będą sie z nimi łączyć. Za tydzień do skrzynki intencji  wystawionej na stoliku za ławkami będzie można włożyć napisane intencje .