ogłoszenia

Ogłoszenia 6 czerwca X Niedziela Zwykła

-Dziś pierwsza niedziela miesiąca -po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna.                               

– W tym tygodniu przypadają ; we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej; piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestnicząc w nabożeństwie i odmawiając akt wynagrodzenia możemy uzyskać odpust zupełny . W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 11czerwca Episkopat  Polski dokonana ponownego Aktu poświęcenia Narodu Polskiemu Sercu Jezusowemu. Taki akt też wypowiemy w ten dzień podczas mszy świętych. Poprzez najbliższe dni w ramach nabożeństw czerwcowych przygotowujemy się do tego aktu. W piątek  można spożywać pokarmy mięsne  ; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.                                                

-Trwa oktawa Bożego Ciała -zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W czwartek na zakończenie oktawy procesja – do tworzenia procesji zapraszamy ministrantów i bielanki , asystę. Tego dnia możemy przynieść wianki , które zostaną pobłogosławione.

– W piątek odbyło się poświęcenie krzyża przy ul. Polnej. Dziękujemy za troskę , odpowiedzialność rodzin mieszkających w tej części Latowicza ,które w miejscu starego krzyża ustawili nowy krzyż.

-Zapowiedzi : Jan Zawadka kawaler Parafii tutejszej i Mariola Majszyk panna Parafii św. Stanisława Bpa w Siennicy; Patryk Barcikowski kawaler Parfii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i Anna Malitka panna Parafii tutejszej.

– Z planów dalszych -w sobotę 19 czerwca proponujemy pielgrzymkę pieszą do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie. Matka Boża prosiła “Wytrwajcie w wierze ojców”. Chcemy modlić się zgodnie z życzeniem Maryi o wiarę dla nas i młodego pokolenia. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny- szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież liturgicznej służby ołtarza , a więc ministrantów , scholę , bielanki . W drodze modlitwa różańcowa , śpiew pieśni , po dotarciu msza święta , na zakończenie pielgrzymki ognisko. Zapraszamy.

– Dziękujemy za kwartalne , wiosenne ofiary od rodzin na remont dachu kościoła.

Tak jak widać impregnacja desek na więźbę nie została zakończona. Prosimy o pomoc w wykonaniu tej pracy -potrzeba 2 grup po czterech panów na 4-5 godzin , by tę pracę wykonać. 

-Świątynię do liturgii przygotowali :Agnieszka Kurzyp Waldemar Rogala , Anna Osińska , Aneta Kaczorek Anna Skarżyńska , Elżbieta Radzio. Dziękujemy za sprzątanie. W tym tygodniu do troski o kościół zapraszamy rodziny z ul. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny z ul. Willowej od skrzyżowania z Siedlecką do numeru 23.

– Za tydzień zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Anielę Odalską