Ogłoszenia Parafialne 30.05.2021

Ogłoszenia 30 maja Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

– Dziś Uroczystość odpustowa w naszej Parafii. O godzinie 12.00 rocznica pierwszej komunii świętej klas czwartych.

– W tym tygodniu przypadają ;jutro w poniedziałek; święto Nawiedzenia NM Panny; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o 8.00 ;10.00 i 17.00 .Procesja tak jak rok temu do czterech symbolicznych ołtarzy po mszy o 10.00 na terenie wokół kościoła . Do asysty zapraszamy ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki , poczty sztandarowe strażaków. W jednym z pomieszczeń kościoła znajdują się chorągwie poszczególnych wiosek .Chorągwie będą wyniesione przed procesją i ustawione od strony wschodniej .Prosimy   aby przedstawiciele tych wiosek wzięli je przed procesją i ustawili się z nimi przy ołtarzach na zewnątrz tworząc niejako otoczenie dla Chrystusa w Najświętszym Sakramencie . Po modlitwie przy danym ołtarzu chorągwie będą dołączać do procesji. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek  we wtorek po mszy wieczornej.                                                        

– We wtorek rozpoczynamy czerwiec -miesiąc w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych po mszach wieczornych . W czasie oktawy Bożego Ciała tym bardziej do adorowania wspólnie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. 

– W pierwszy piątek spowiedź od 16.30 . W sobotę msza  i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu  Sercu NMP o 8.00. W pierwszą niedzielę miesiąca po mszy świętej o 10.00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu i procesja

– We wtorek o 18.00 na plebanii konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

– W piątek o 19.00 poświęcenie przy ul. Polnej poświęcenie nowego krzyża- zapraszamy mieszkających w pobliżu do uczczenia krzyża.

– Zapowiedzi ; Sebastian Baranowski stanu wolnego i Natalia Baranowska stanu wolnego oboje Parafii tutejszej ; Wiktor Przybora kawaler Parafii Narodzenia N M Panny w Mińsku Maz. i Aneta Makowska panna Parafii tutejszej ;Jan Zawadka kawaler Parafii tutejszej i Mariola Majszyk panna Parafii św. Stanisława Bpa w Siennicy

– W minionym tygodniu na terenie przykościelnym trwały prace przy impregnacji desek na więźbę dachu. Serdeczne podziękowania ;za użyczenie tzw”wanny “do impregnacji  Panu Janowi Redzie z Kamionki. Panu Tadeuszowi Gręziakowi za jej przewiezienie i rozpoczęcie  pracy . W środę pracowali z Kamionki -Tadeusz Gręziak, Tomasz Reda , Jerzy Laskowski ,Piotr Kieliszczyk , Wiesław Świątek. W czwartek z Budzisk; Waldemar Jaworski ,Sylwester Ptasiński, Krzysztof Rogowski, Jarosław Bontruk. W piątek z Iwowego- Tadeusz Świątek , Bernard Oszkiel, Henryk Sabak , Mieczysław Świątek; w sobotę z Wężyczyna-Łukasz Kozicki, Kamil Mazek , Łukasz Sabak, Lech Sabak. Bardzo dziękujemy za tę pracę na rzecz naszej świątyni.  Prosimy o pomoc w dokończeniu tej pracy przed Bożym Ciałem. Na jutro i na wtorek potrzeba po czterech mężczyzn -prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

– Świątynię do liturgii przygotowali rodzice dzieci rocznicowych . Dziękujemy za sprzątanie i ułożenie kwiatów. W tym tygodniu do troski o kościół prosimy rodziny mieszkające przy ul. Siedleckiej.