Ogłoszenia Parafialne 23.05.2021

Ogłoszenia 23 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny w którym  Kościół wzywa swe dzieci do przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej .Za  uczestnictwo w śpiewie O Stworzycielu Duchu przyjdź możemy dziś uzyskać odpust zupełny.

 -W tygodniu przypadają ; jutro święto NM Panny Matki Kościoła ; czwartek  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  -święto patronalne naszej wspólnoty. Podczas mszy o 12.00 dzieci  klas czwartych  z rodzinami będą  przeżywać pierwszą rocznicę komunii świętej. Po mszy świętej nabożeństwo uwielbienia Trójcy Przenajświętszej .Próba  przed rocznicą dla dzieci we wtorek o 18.00.  Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin we wtorek od 19.00- 21.00   podczas cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jeśli ktoś w tym terminie nie będzie mógł -spowiedź codziennie podczas mszy porannych lub wieczornych.

– Zapowiedzi ; Marcin Gajowniczek kawaler Parafii tutejszej i Małgorzata Anna Szeląg panna Parafii św. Michała Arch. w Mińsku Maz. ; Patryk Całka kawaler Parafii tutejszej i Katarzyna Sawicka panna Parafii św. Jadwigi w Mokobodach; Sebastian Baranowski stanu wolnego i Natalia Baranowska stanu wolnego oboje Parafii tutejszej ; Wiktor Przybora kawaler Parafii Narodzenia N M Panny w Mińsku Maz. i Aneta Makowaska panna Parafii tutejszej.

– W sobotę o 6.00 z placu przy kościele wyruszy pielgrzymka autokarowa mężczyzn do sanktuarium św. Józefa w Kliszu. Zapraszamy mężów , ojców z synami – można jeszcze dołączyć . Zapisy u Pana Grzegorza . Numer telefonu do Pana Grzegorza na tablicy ogłoszeń.

– Dziś o 18.00 przy plebanii zbiórka osób przygotowujących się na pielgrzymkę rowerową. Treningi w każdą niedzielę od 18.00 .

– W minioną niedzielę odbyło się spotkanie przedstawicieli wiosek. W tym roku chcemy dokończyć drogę dojazdową na nowym cmentarzu . Apel do tych , którzy mają gruz . Prosimy o zwożenie go na nowy cmentarz ,ale tylko po wcześniejszym zgłoszeniu do ks. Proboszcza lub Pana Zbyszka .   .

– Świątynię do liturgii przygotowali rodzice dzieci komunijnych . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na remont dachu. W tym tygodniu o świątynię zatroszczą się rodzice dzieci rocznicowych.

-W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Jesionka i   Cyryla Ożarka