ogłoszenia

Ogłoszenia 25 kwietnia IV Niedziela Wielkanocna

-Zmarł śp. ks. Krzysztof Kłosiewicz -były wikariusz naszej Parafii -polecajmy go miłosierdziu Bożemu.

–  Dziś Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele.

– We wtorek od 19.00 do 21.00 możliwość adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie  . Od 19.00 adoracja współprowadzona ze scholą parafialną a o 20.30 modlitwa różańcowa. Adoracja transmitowana.

-W sobotę pierwszy dzień maja- miesiąc w którym poprzez litanię Loretańską wzywamy wstawiennictwa Matki Bożej. Czujmy się zaproszeni do tego ,by śpiewając litanię w kościele ,kapliczkach ,krzyżach uczyć się od Maryi zawierzenia Bogu. Postarajmy się też zadbać o te miejsca. W kościele nabożeństwa w dni powszednie -poza środą po mszy o 17.00  W środy zgodnie z zapowiedzią o 19.00   nabożeństwo do M. Bożej Latowickiej , które będziemy rozpoczynać od litanii loretańskiej  .  Po nabożeństwie msza święta w intencji zbiorowej. W niedziele nabożeństwa po mszy o 17.00.Do udziału zapraszamy  dzieci , które będą otrzymywać naklejki.

 – W sobotę o 8.00 msza pierwszo sobotnia i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi ,połączone z modlitwą litanią loretańską . Po południu już nie będzie nabożeństwa majowego..                                                                                                            W niedzielę po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja -zapraszamy asystę do udziału.

-W sobotę o 10.00 spotkanie formacyjne dla bielanek.

– Zapowiedzi :Paweł Skiba kawaler Parafii tutejszej i Karolina Książek panna Parafii św. Antoniego w Mińsku Maz; Paweł Rogala kawaler Parafii tutejszej i Angelika Anna Konopacka panna Parafii tutejszej ; Sebastian Łukasz Wróblewski  kawaler i Klaudia Smolińska panna Parafii Zwiastowania Pańskiego w Zamieniu

– Przypominamy i zapraszamy . W dniach 7-10 lipca organizujemy pielgrzymkę rowerową do Kodnia . Zapisy do końca kwietnia u Pani Krysi. Telefon na tablicy ogłoszeń.

–  Przy Urzędzie Gminy wznawia swą działalność” Klub Seniora” . Prowadzący zapraszają osoby na emeryturze do wspólnego spędzania czasu . Zapisy w Urzędzie Gminy.

– Prośba do Parafian ;wobec napływających  skarg  o kradzieżach przedmiotów postawionych na grobach oraz przypadkach niegodnego zachowania niektórych osób na cmentarzu prosimy Parafian o odpowiedzialność i reagowanie na takie sytuacje.

– Za tydzień przed mszą świętą o 12.00 udamy się w procesji  z asystą ministrantów do krzyża misyjnego , by w litanii do wszystkich świętych błagać o urodzaje i błogosławieństwo dla rolników . Zapraszamy wszystkich ,by  o 11.50 zgromadzili się przy krzyżu.

– Świątynię do liturgii przygotowała pierwsza  grupa z ul Grundowej . Dziękujemy za sprzątanie kościoła  i ułożenie kwiatów. W tym tygodniu zapraszamy drugą grupę rodzin z ul. Grundowej. Prośba do grup sprzątających w przyszłości , by przed zakupem kwiatów wcześniej kontaktowały  się z ks. Proboszczem lub Panem Andrzejem .

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Cecylię Grabowską

– Modlitwa za synod.