ogłoszenia

Ogłoszenia 18 kwietnia III Niedziela Wielkanocna

-Jutro w poniedziałek o godzinie 17.00 dodatkowa msza święta. W kościele powszechnym  przeżywamy rok św. Józefa a w diecezji rok rodziny. Każdego dziewiętnastego dnia miesiąca modlimy się w intencjach rodziny. Jutro msza święta w intencji dzieci naszej wspólnoty i błogosławieństwo dzieci – zapraszamy -wśród nich ministrantów , bielanki, scholę.

– We wtorek od 19.00 do 21.00 możliwość adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Moi drodzy  część z nas zaniechała uczestnictwa we Mszy świętej i duchowo się łączy poprzez transmisję-korzystając  z dyspensy ks. Bpa . Zwłaszcza te osoby zachęcam  ,by właśnie we wtorek zatęskniły za Chrystusem i wyznały wiarę w Jego obecność  nawiedzając Go w świątyni.

– W piątek Uroczystość św. Wojciecha Bpa męczennika głównego Patrona Ojczyzny.

– Jutro w poniedziałek na plebanii odbiór ubrań komunijnych ; chłopcy o godz. 18.00; dziewczynki 18.30. W sobotę od 9.30 na plebanii rozmowy dla dzieci trzecich klas przed przyjęciem sakramentów. I tak dzieci klasy III A z Latowicza przychodzą z rodzicami wg listy od 9.30 co pięć minut do kancelarii – po nich przychodzą dzieci z klasy trzeciej z Iwowego. Do salki od 9.30 przychodzą dzieci z klasy trzeciej B z Latowicza co pięć minut , następnie dzieci z Dębe Małego.

– Zapowiedzi :Paweł Skiba kawaler Parafii tutejszej i Karolina Książek panna Parafii św. Antoniego w Mińsku Maz; Paweł Rogala kawaler Parafii tutejszej i Angelika Anna Konopacka panna Parafii tutejszej ; Sebastian Łukasz Wróblewski  kawaler i Klaudia Smolińska panna Parafii Zwiastowania Pańskiego w Zamieniu.

-Świątynię do liturgii przygotowali: Joanna Przemysław Łukasz Michał Wolscy , Ewa Wronowska , Patrycja Sołoducha , Magda Urbańska , Mirosława Światek. Dziękujemy za sprzątanie. W tym tygodniu zapraszamy pierwszą grupę rodzin z ul. Grundowej.

-Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach REO drogą internetową .Rekolekcje rozpoczną się 1 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.

– Tydzień temu podsumowaliśmy i dziękowaliśmy Parafianom za przygotowanie desek na więźbę dachu naszego kościoła . Jeszcze raz dziękuję wszystkim ofiarodawcom za drzewa sosnowe i wszystkim którzy poświęcili swój czas przy tej pracy. Dziękowałem każdemu imiennie dlatego dziś chcę przeprosić tych których nie wymieniłem i im podziękować. Dziękuję więc Panu Mirosławowi Dziugłowi z Walisk za ofiarowaną sosnę ; dziękuję za pracę Panu Eugeniuszowi Zawadzkiemu przy cięciu desek , również Bartkowi Zawadzkiemu za pomoc. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzinom za ofiary kwartalne , wiosenne składane na dach czy to w kopertach czy też na konto .Mam świadomość  , że duża część z Was nie dysponuje czasem, by ofiarować swą pracę na rzecz Parafii dlatego dziękuję za każdą złotówkę przekazaną wypracowaną Waszym trudem.

– W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Bolesław Sałasiński , Franciszek Gaszewski