Ogłoszenia Parafialne 02.05.2021

Ogłoszenia 2 maja V Niedziela Wielkanocna

-Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski , głównej Patronki naszej Ojczyzny . Msze święte tak jak w niedzielę. O godzinie 12.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny , za naszych strażaków i ich rodzin.

– Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc maj. Gromadźmy się przy kapliczkach- na wolnym powietrzu , domach ,by polecać się wstawiennictwu Maryi poprzez litanię loretańską. W kościele nabożeństwa w dni powszednie po mszy o 17.00 czyli około 17.30; w środy o 19.00. Zapraszamy wszystkich  . Dzieci będą otrzymywać naklejki z wizerunkami Matki Bożej.

– We wtorek  od 19-21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zawieszamy transmisję adoracji -zapraszamy  do osobistego nawiedzania , czczenia Chrystusa w naszej świątyni.

–   We wtorek na plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych , którzy w najbliższym czasie pragną przynieść dzieci do chrztu.

– W czwartek przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba a w sobotę Uroczystość św. Wojciecha Biskupa Męczennika.

– W pierwszy piątek możliwość spowiedzi od 16.30.Nie ma próby scholi.

– W przyszłą niedzielę 9 maja o godzinie 15.30 dodatkowa msza święta dla dzieci  trzecich klas i ich rodzin z odnowieniem przymierza chrztu świętego . Dzieci przynoszą świece chrzcielne. Dobrze , aby dziecko w ubraniu miało jakiś “akcent biały”.

– Za tydzień po mszy wieczornej i nabożeństwie czyli ok. 18.15 na plebanii spotkanie organizacyjne uczestników lipcowej pielgrzymki rowerowej do Kodnia. Zapraszamy również osoby , które się nie zapisały a są zainteresowane .

-Męska Drużyna Różańcowa organizuje 29 maja /sob/ pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapraszają innych współbraci do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy u Pana Grzegorza -numer telefonu na tablicy ogłoszeń./502057962/

– Zapowiedzi: Dariusz Jóźwik kawaler Parafii śśw. Ap. Piotra i Pawła w Nowej Osuchowej i Elżbieta Kłos panna Parafii tutejszej.

– Dziękujemy  za kwartalne wiosenne ofiary od rodzin na remont dachu.

-Świątynię do liturgii przygotowała grupa rodzin z ul. Grundowej od numeru 20 E do końca . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę od rodzin na kwiaty. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Rozstanki począwszy od numeru 43 do 20 włącznie.  

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Jana Kendzierskiego, Zofię Wardzyńską, Zygmunta Redę.