ogłoszenia

Ogłoszenia 28 marca Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

-Dziś Niedzielą palmową męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki Post kończy się w środę. W czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o g.19.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które znajduje się w centrum roku liturgicznego. W Triduum uobecniamy dla nas dziś to co Pan Jezus uczynił przechodząc przez Śmierć do Życia. W Wielki Piątek –dzień śmierci Chrystusa Liturgia Męki Pańskiej o g.19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę w nocy o 20.00 Wigilia Paschalna –msza z niedzieli Zmartwychwstania z odnowieniem przymierza chrztu./przynosimy świece/ W Niedzielę Zmartwychwstania o g.6.00  procesja rezurekcyjna i Msza Święta. Następne msze o 10.00;12.00;17.00. Do udziału w  procesji zapraszamy  asystę –dziewczynki do sypania kwiatków, bielanki  . Liturgia Triduum będzie transmitowana drogą internetową. Ważne jest jednak to co Ks. Bp Ordynariusz we wskazaniach na Triduum pisze ,że określenie: “uczestnictwo w liturgii ” należy używać tylko do rzeczywistej obecności w świątyni natomiast oglądającym lub słuchającym transmisji  liturgii  zaleca stosowanie określenia -“łączący się duchowo” W poniedziałek wielkanocny msze tak jak w niedzielę.                                                                       O 15.00 w wielki piątek rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego .Zapraszamy do wspólnej modlitwy  -jak również  do osobistej adoracji- do bycia Panem Jezusem ,gdy nas zbawia w ciągu dnia zarówno w piątek i sobotę kościół otwarty..

-W sobotę  święcenie pokarmów z uwagi na zalecenia sanitarne będzie miało następujący przebieg. Na wioskach pokarmy do poświęcenia do znanych miejsc prosimy przynosić od 9.00 do 10.00. Odbiór od 12.00 do 13.00 . Prosimy aby najlepiej jedna osoba z rodziny przynosiła i odbierała pokarmy. Prośba o przyjechanie po nas  księży pokierowanie po  poszczególnych punktach od 10 – 12.00. Błogosławieństwo pokarmów dla Latowicza  przed kościołem- jeśli pogoda pozwoli -jeśli nie w kościele-wg. następujących zasad. Od 9.00 co 15 minut do 10.00 Latowicz rejon pierwszy . Od 13.00 do 14.00 Latowicz  rejon II . Od 14.00 do 15.00 Latowicz Rejon III. Bardzo prosimy o przychodzenie na  błogosławieństwo pokarmów co 15 minut najlepiej jedna osoba .  Zachęcamy też , by osoby przynoszące pokarmy wchodziły do kościoła na adorację Chrystusa Pana w grobie.

– W wielki wtorek nie będzie adoracji  Najświętszego Sakramentu. W wielką środę możliwość spowiedzi od 17.00 do 19.00

-Zapowiedzi: Piotr Kalinowski kawaler Parafii Wniebowzięcia N. M. Panny w Parysowie i Monika Chrustowska panna Parafii tutejszej.

– Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyły koła różańcowe: św. Pauliny ,św. Izydora z Radzyńskiego; w. Joanny Beretty Molla ;św. Jadwigi z Chyżyn; M. B. Jasnogórskiej i rodziny Strachomina; św. Dominika z Generałowa; św. Łucji z Lalin ;drużyna różańcowa męska ;rodzin z Kamionki ;rodzin z Latowicza rejonu III i osób indywidualnych -dziękujemy. Dziękujemy również za kwartalne ofiary od rodzin na remont dachu kościoła.

– Jak zauważyliśmy na terenie przy kościele zostały ułożone deski na remont dachu. Jest to owoc czterech dni pracy w gospodarstwie P. Zawadzkich z Dębe Małego. Bardzo dziękujemy za ten wkład pracy w troskę o nasz kościół rodzinie P.Zawadzkich i wszystkim ,którzy pomagali w cięciu sosen na deski i ich transportu z Dębe Małego.

– W sklepiku możemy nabyć na stół wielkanocny jajka caritas.

-Świątynię do liturgii przygotowali : ,Jolanta Karol Olga Muraccy, Anna Rechnio, Marzena Całka , Michał Całka , Paweł Gaszewski. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu do troski o kościół zapraszamy rodziny z ul. Polnej i Bony.

– Apel do wszystkich odwiedzających nasze cmentarze- w tych dniach sprzątamy groby . Prośba -apel do tych , którzy będą wyrzucać do kontenerów sztuczne wiązanki – być może położone rok temu , by nie zakupywali podobnych sztucznych kwiatów. Osoby , których prochy spoczywają na cmentarzach naprawdę  żyją , dlatego nie ofiarujmy im sztucznych -można powiedzieć” martwych kwiatów “ale przede wszystkim modlitwę i żywe kwiaty.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy :śp. Janinę Reda ,Elżbietę Ziółkowską , Jana Gajowniczka