ogłoszenia

Ogłoszenia 21 marca V Niedziela Wielkiego Postu

-Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne ,które będą trwać do wtorku. Jutro i we wtorek msze święte z naukami rekolekcyjnymi o 8.30;10.00; 19.00 dla dorosłych; o 15.30 dla dzieci i o 17.00 dla młodzieży. Spowiedź jutro i we wtorek 15 minut przed mszą . W poniedziałek będzie czterech spowiedników – we wtorek trzech. Jutro od 12.00 chcemy odwiedzić chorych w domach , by umożliwić im przyjęcie sakramentów – zapisy w zakrystii po mszy lub telefonicznie

– We wtorek po mszy o 19.00 wystawienie Najświętszego sakramentu .

-W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o 7.00 ;8.00 i 17.00. Podczas każdej mszy świętej możliwość podjęcia adopcji duchowej tzn. zobowiązania się do modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka zagrożonego aborcją. Ze stolika za ławkami możemy wziąć folder na temat adopcji wyjaśniający czym jest duchowa adopcja  . Zachęcamy do opowiedzenia się po stronie cywilizacji życia i przeciwstawienia się cywilizacji śmierci jak nas uczył św. J.P.II.

– Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych ; w niedziele o godz. 16.30- Gorzkich Żali i nabożeństwach drogi krzyżowej . W ten piątek nabożeństwo dla dzieci o 16.30 . Tak jak rok temu nie będzie nabożeństwa ulicami Latowicza , natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na drogę krzyżową w intencji rodzin ,którą poprowadzą rodzice dzieci klas trzecich.

– Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – obrzęd poświęcenia palm na wszystkich mszach świętych.

– W sobotę 26 marca od godz. 10.00 na plebanii zapraszamy bielanki, scholanki i ministrantów do przygotowania palm. Osoby , które mogłyby dostarczyć materiały po przycinaniu – takie jak bukszpan , cis, tuje mile widziane.

– Serdeczne podziękowania za ofiary od kół różańcowych i innych wspólnot na kwiaty do Grobu Pańskiego . Ofiary złożyły koła różańcowe ;św. Bernadety i św. Bernarda z Iwowego; św. Jadwigi i M. B. Nieust. Pomocy z Oleksianki; M. B. Częst. i św. Antoniego z Wężyczyna; M. B. Różańcowej z Dąbrówki; św. Kazimierza z Lalin; św. Barbary z Redzyńskiego ;św. Elżbiety z Dębe Małego; św. Faustyny z Budzisk; św. Walentego  w Latowiczu i rodzin z ul. Kościuszki;  od rodzin z Walisk; rodzin z Latowicza rejonu I i od rodzin ze Stawku. Bóg zapłać. 

– Tydzień temu odbyło się spotkanie zainteresowanych pielgrzymką rowerową w lipcu do Kodnia. Rozpoczynamy zapisy na tę pielgrzymkę. Pani Krysia 508548501

– Dziękujemy za zbiórkę złomu w Lalinach , dzięki której zebrano trzy tony złomu . Dochód powiększył środki ,które gromadzimy na remont dachu. Dziękujemy również za ofiary od rodzin na ten cel składane w kopertach bądź na konto.  

– Świątynię do liturgii przygotowały :Małgorzata Tomaszewska , Bożena  Żytkowicz  ,Anna Jarow . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy rodziny z ul. Kuźniarskiego.

– Wczoraj pożegnaliśmy śp. Zdzisława Gałązkę