ogłoszenia

Ogłoszenia 14 VI Niedziela Zwykła

– Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy odpust -święto Patrona św. Walentego.  Dziś też mszą świętą o 17,00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński -zapraszamy również osoby ,które nie zadeklarowały wcześniej uczestnictwa.

-We wtorek od 19.00 do 21.00 jak co tydzień adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie-o 20.30 modlitwa różańcowa.

-Środą popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu ,który trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jest to okres pokuty oraz przygotowania do obchodu Paschy. Msze w popielec o godz.8.00.;12.00 i 17.00. Na wszystkich mszach obrzęd -znak posypania głów popiołem. Przypominamy  przepisy postne. Tych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  we wszystkie piątki , środę popielcową  oraz zaleca się w wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły czyli ilościowy obowiązuje w środę popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. W środę możemy przynieść z naszych domów uschnięte poświęcone palmy , które posłużą do przygotowania popiołu. 

-.Nabożeństwa pasyjne odprawiane są: gorzkie żale – z kazaniem pasyjnym– w niedziele o g.16.30 ; droga krzyżowa w piątki o 16.30 dla dzieci- następnie msza święta o 17.00;  nabożeństwo drogi krzyżowej o dla młodzieży ,dorosłych o 18.00.Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach , które pomagają nam w owocnym przeżywaniu tego czasu. Przepraszamy  tych którzy zamówili intencje mszy w piątki Wielkiego postu na 15.30 – te msze będą odprawiane o 17.00.

-Próba scholi w piątek po nabożeństwie drogi krzyżowej  o 16.30.

– Świątynię do liturgii przygotowały :Wiesława Pietrasik , Teresa Reda, Agnieszka Teterka , Marzena Adamczyk, Agnieszka Okrzejska, Aneta Celej, Krystyna Misior , Jolanta Flis, Monika Kałasa , Halina Rosłaniec . Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ułożenie kwiatów na święto parafialne. W tym tygodniu do troski o świątynie prosimy rodziny z ul. Świętego Ducha od rzeki do numerów 54 i 57

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Kurzypa