Ogłoszenia Parafialne 10.01.2021

Ogłoszenia 10 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego

– Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. W roku liturgicznym są okresy mające własny charakter –oprócz nich pozostają 33-34 tygodnie w które nie obchodzi się szczegółowej tajemnicy Chrystusa ale wspomina się całe misterium Chrystusa zawłaszcza w niedziele ten czas nazywa się okresem zwykłym.

– We wtorek od 19.00 do 21.00 zapraszamy do modlitwy adoracyjnej Chrystusa w Najświętszym Sakramencie – w kościele lub poprzez transmisję .Jako lud pielgrzymujący  na spotkanie z Bogiem  okazujmy miłość i wdzięczność z tę obecność..

 – W tym tygodniu zapraszamy na msze święte z błogosławieństwem dla rodzin z poszczególnych wiosek; jutro w poniedziałek ; o 10.00 Wężyczyn ; 19.00 Latowicz -rejon I; we wtorek o 10.00 Oleksianka; środę o 8.30 Generałowo ; 10.00 Iwowe; czwartek o 10.00 Dąbrówka , 19.00 Kamionka; piątek o 19.00 Latowicz rejon III; sobotę o 13.00 Laliny.  Bóg zapłać za składane ofiary na remont dachu .

– Świątynię do liturgii przygotowali :Jolanta Górska, Elżbieta Banaszek ,Gabriela Majewska ,Ewa Sekuła, Stanisława Kuśmierczyk , Marta Kuśmierczyk, Urszula Ania Karolina Szaniawskie, Piotr Skiba, Iwona Brzozowska . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę od rodzin na wystrój świątyni. W nadchodzącym tygodniu prosimy drugą grupę rodzin z Generałowa.

– Tak jak informowaliśmy –  w lecie planujemy ciąg dalszy remontu dachu kościoła. Jeden z Parafian poddał pomysł ,abyśmy dla zmniejszenia kosztów  przygotowali drewno w postaci desek na więźbę. Osoby , które chciałyby ofiarować drzewa sosnowe proszone są o zgłoszenie do ks. Proboszcza.

– W czwartek 18 lutego o godzinie 7.00 zostanie odprawiona msza święta za śp. Czesława Fronca – intencja od pracowników Szkoły w Latowiczu

– W minionym tygodniu do wieczności odeszli; Stanisław Wiechetek , Jan Świeczka , Jerzy Kania

– modlitwa za synod