Ogłoszenia Parafialne 03.01.2021

Ogłoszenia 3 stycznia II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca -po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu i .

– We wtorek od 19.00-21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

-W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – trzech Króli. Msze święte tak jak w niedzielę. Na dwadzieścia minut  przed mszami  zapraszamy do wspólnego kolędowania –  śpiewu ,  nowych kolęd , pastorałek .Wcześniej wchodząc do kościoła w święto Trzech Króli- w kruchcie będzie można wziąć  korony i je założyć oraz śpiewniki , które przekazała nam Fundacja „Marsz trzech Króli”.  Przed rozesłaniem obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Kadzidło i kredę z węgielkiem będzie można nabyć przed każdą mszą przy kaplicy Matki Bożej. Ofiary składane przeznaczone są na potrzeby liturgicznej służby ołtarza -czyli ministrantów , scholi i bielanek.

– W tym tygodniu zapraszamy na msze święte z błogosławieństwem dla rodzin z poszczególnych wiosek; jutro w poniedziałek o 19.00 Dębe Małe; we wtorek o   16.00 Latowicz -rejon II; w czwartek o 11.00 Budziska; sobotę o 10.00 Strachomin ; o 12.00 Redzyńskie . Prosimy aby podczas tych mszy świętych posługę czytania  i psalm w liturgii podejmowały osoby uczestniczące . Możemy przygotować i zapisać na kartkach intencje, które chcemy wspólnie polecać ,np.  wspomnieć zmarłych których pożegnaliśmy w minionym roku.

– W pierwszy piątek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

– Również w piątek 8 stycznia w kościele o 19.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich.

– Dziś po mszy o 12.00 w kaplicy modlić się będzie koło różańcowe żon i matek. Wczoraj wieczorem modlili się mężowie ,ojcowie , którzy chcą tworzyć drużynę różańcową męską. Do zawiązania drużyny potrzeba jeszcze dziewięciu -zapraszamy.

– Świątynię do liturgii przygotowali ;Jolanta Wasiak; Anna Zawilińska, Mariola Sabak, Bożena Zawilińska, Kinga Pielasa, Mariusz Pielasa , Katarzyna Chrustowska. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę od rodzin na wystrój kościoła. W przyszłym tygodniu do troski o kościół prosimy rodziny z Generałowa.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leokadię Anusz; Małgorzatę Serzysko ; Czesława Fronca