Ogłoszenia Parafialne 20.12.2020

Ogłoszenia 20 grudnia IV Niedziela Adwentu

– Jutro i w środę o 7.00  roraty. Podczas mszy świętych możliwość spowiedzi .We wtorek od 19.00-21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Zapraszamy do modlitwy w ciszy tuż przed świętami zarówno w kościele jak i poprzez transmisję.

– Opłatki na stół wigilijny możemy nabyć przy kaplicy Matki Bożej. 

 – W  czwartek  wieczerzą wigilijną rozpoczynamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się, by w czasie Wigilii nie zabrakło :czytania opisu narodzenia z ewangelii; modlitwy; śpiewu kolęd. W związku z ograniczeniami ilości osób proponujemy dwie pasterki 😮 22.00  i o 24.00. Na pierwszą o 22.00 zapraszamy rodziny z dziećmi. Dzieci uczestniczące  w  niej  zachęcamy do ubrania się w stroje pasterzy lub aniołów . Pozostałe msze w których oddamy część Narodzonemu w liturgii o 8.00; 10.00 i 12.00 ; 17.00. W pierwszy dzień Oktawy Święto św. Szczepana- msze tak jak w niedziele  – taca na budowę świątyń w diecezji.

– Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny –  jak co roku zachęcamy do uczestnictwa w liturgii całymi rodzinami . Na zakończenie mszy obrzęd wzajemnego błogosławieństwa.

– Wybiegając trochę w przyszłość – ks. Bp w wydanym komunikacie napisał ,że w tym roku nie będzie możliwa dotychczasowa forma odwiedzin naszych domów przez księży i ich błogosławieństwa. Ks. Bp zachęca natomiast  do zaproszenia rodzin z poszczególnych części Parafii i modlitwy w kościele w intencjach zgromadzonych. Dlatego prosimy, aby w poszczególnych wioskach  i trzech sołectwach Latowicza zastanowić się i wybrać dzień , godzinę mszy świętej w tygodniach stycznia poza niedzielami . Przedstawiciele tych społeczności proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii ,w celu zapisania w naszym kalendarzu . Terminy tych mszy świętych będą ogłaszane tak by jak najwięcej z nas mogło w nich brać udział.

– W minionym tygodniu świątynię przygotowały: Karolina Teperek , Małgorzata Zawilińska , Joanna Biernat , Anna Rawska, Monika Golak. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty od nich oraz innych  rodzin z Chyżyn. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy trzecią grupę z Chyżyn. 

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Łodygę

-modlitwa za synod młodych