Ogłoszenia Parafialne 13.12.2020

Ogłoszenia 13 grudnia III Niedziela Adwentu

– Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe . Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek podczas mszy świętych o godzinie ;8.00; 9.30;11.00 dla dorosłych ;17.00 dzieci i młodzież ;19.00 . Są wolne intencje mszy świętych. Jak wiemy w poniedziałek w związku z dniem targowym jest nas zwykle więcej , dlatego mając możliwość wybierzmy raczej mszę o 9.30 lub 11.00. Spowiedź  piętnaście minut  przed mszami .Będzie pięciu spowiednikó w.  Można również korzystać ze spowiedzi podczas mszy świętych w tygodniu. Prosimy o stosowanie się do wymogów sanitarnych; odległości między nami szczególnie w oczekiwaniu na spowiedź  ; o dezynfekcję rąk po spowiedzi. Rekolekcje będą transmitowane o godz. 9.30.

– Zapraszamy do uczestnictwa w roratach -mszach ku czci Matki Bożej w poniedziałek w czasie rekolekcji wyjątkowo o 17.00 w środę i sobotę o 7.00

– Dziś możliwość nabycia świec wigilijnego dzieła pomocy dzieciom . 

– W zakrystii, kancelarii lub telefonicznie możemy zgłaszać naszych chorych. W piątek od 9.00 pragniemy odwiedzić ich , by udzielić sakramentów.

– Serdeczne podziękowanie kierujemy do sołtysów -za koordynację i informację przy roznoszeniu opłatków do naszych domów. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji przeznaczone na remont dachu naszej świątyni. Przy kaplicy Matki Bożej mogą nabyć opłatki rodziny , których nie zastaliśmy.

– Wokół kościoła zostały przycięte tuje. Bardzo dziękujemy Panu Janowi za pomysł oraz jego realizację .Pomagał mu Pan  Stanisław -Bóg zapłać. Panom  Adamowi i  Mariuszowi  dziękujemy za wywiezienie tego co zostało wycięte.

– Zarówno w poniedziałek jak i wtorek ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na  budowę świątyni w Rajszewie wznoszonej wysiłkiem ks. Stanisława naszego rekolekcjonisty i Jego Parafian.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Barbara Kaczorek, Jadwiga Pielasa , Joanna Chrustowska, Teodora Jaroń , Urszula Zwierz, Beata Zajma , Lilla Zajma. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu prosimy drugą grupę z Chyżyn.

– modlitwa  za synod.