Ogłoszenia Parafialne 06.12.2020

Ogłoszenia 6 grudnia II Niedziela Adwentu

-W czasie  Adwentu zapraszamy do uczestnictwa w  roratach -mszach o Matce Bożej ,które są odprawiane w :poniedziałki , środy , soboty  o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci , młodzież , dorosłych -gromadźmy się z lampionami ,by z Maryją oczekiwać Pana. Zachęcamy też do spowiedzi podczas mszy w ciągu tygodnia.

– We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi . Msze o ;8.00;12.00 i 17.00. Na mszy o 17.00 poświęcenie medalików dzieci klas trzecich.

– Wieczorem we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.0-21.00 -zachęcamy do tworzenia wspólnoty modlitewnej tu w kościele i poprzez transmisję. Zachęcamy rodziny szczególnie z dziećmi klas trzecich , by gromadziły się na modlitwę wieczorną łącząc z naszą świątynią poprzez transmisję.

– Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe -trwać będą do wtorku. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Kania Proboszcz Parafii św. Andrzeja Boboli w Rajszewie. ,który w przeszłości był wikariuszem naszej Parafii. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek podczas mszy świętych o godzinie ;8.00;9.30;11.00 ;17.00  i 19.00 . Możliwość spowiedzi na piętnaście minut  przed mszami  z zachowaniem wymogów sanitarnych .

– Wczoraj na modlitwie różańcowej spotkała się powstająca  męska drużyna . Cieszy fakt ,że mężowie , ojcowie chcą tworzyć wspólnotę braci wspierających się w wypełnianiu swego powołania , modlić się za swe rodziny. Do utworzenia pełnej drużyny potrzeba jeszcze trzynastu mężczyzn. Zapraszamy.

– W minioną niedzielę odbyło się spotkanie Komitetu ratowania dachu kościoła . Uczestnicy  wyrazili zdanie ,że tak jak planowaliśmy należy w przyszłym roku kontynuować remont dachu kościoła. Zachęcamy rodziny do składania kwartalnych ofiar na miarę ich możliwości .

– W nadchodzącym tygodniu zostanie dokończone roznoszenie opłatków do pozostałej części Parafii. Dziękujemy za ofiary  składane przez rodziny za opłatki i za ofiary złożone na remont dachu – tym większe podziękowanie.

– Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc kościołowi na wschodzie.

-Świątynię do liturgii przygotowały; Renata Zadrożna , Teresa Zawadka , Beata Rudzka , Anna Rudzka, Krystyna Gromulska , Agnieszka Górska , Marta Delega . Bardzo dziękujemy za sprzątanie świątyni. W nadchodzącym tygodniu pierwszą grupę  z Chyżyn.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy :śp. Feliksa Gajowniczka i Romana Chrusta