Ogłoszenia Parafialne 29.11.2020

Ogłoszenia 29 listopada I Niedziela Adwentu

-Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Okres ten ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa ;jednocześnie zachęca nas do oczekiwania na powtórne przyjście Zbawcy na końcu czasów. W tym czasie zapraszamy do uczestnictwa w  roratach -mszach o Matce Bożej ,które będą odprawiane w :poniedziałki , środy , soboty wcześniej bo o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci , młodzież , dorosłych -gromadźmy się z lampionami ,by z Maryją oczekiwać Pana.

– We wtorek o 18.00 na plebani konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych , którzy w najbliższym czasie przyniosą dzieci do chrztu.

– We wtorek od 19.00 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu -zapraszamy do kościoła lub łączność poprzez transmisję.

– W pierwszy piątek miesiąca od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi . O 17.00 msza święta o Sercu Pana Jezusa . 

– W sobotę o 8.00 msza święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi.

– W pierwszą niedzielę miesiąca po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne. W czasie tej mszy rodzice i dzieci klas trzecich mogą przynieść medaliki do poświęcenia . Jednak z uwagi na limit osób w kościele  zachęcamy do wybrania dnia 8 grudnia o godz. 17.00. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi jest najlepszym dniem , by to uczynić.

-Za tydzień będzie można nabyć świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

– Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc materialną Kościołowi na wschodzie.

 – Dziś na mszy świętej o 8.00 zostały pobłogosławione opłatki . W związku z mniejszą frekwencją we mszy świętej opłatki staramy się zanieść do naszych domów. ks. Proboszcz dziękuje Państwu Sołtysom , którzy w minionym tygodniu przekazali informację rodzinom  . Prosi o kontakt telefoniczny pozostałych Sołtysów. Dziękuje również wszystkim rodzinom za ofiary składane przy tej okazji przeznaczone na remont dachu kościoła.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Teresa Zawadka, Hanna Fijołek , Beata Rudzka , Monika Zwierz, Jolanta Kieliszczyk , Monika Stosio , Marta Delega, Agnieszka Górska. Dziękujemy za sprzątanie . W przyszłym tygodniu prosimy do troski o świątynię i cmentarze drugą grupę z Dąbrówki.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Adama Kowalskiego