Ogłoszenia Parafialne 15.11.2020

Ogłoszenia 15 listopada XXXIII Niedziela Zwykła

– W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: jutro w poniedziałek N.M. Panny Ostrobramskiej; we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy ; środę Bł. Karoliny Kózkówny  dziewicy ;piątek  św. Rafała Kalinowskiego ;sobotę Ofiarowania N. M. Panny                                                                                                                             -Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata . Po mszy świętej o 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu , litania do Seca Pana Jezusa i akt poświęcenia się Jego Sercu – uczestnicy mogą uzyskać odpust zupełny. W tę   niedziele przypada święto patronalne służby liturgicznej ołtarza ,a więc; ministrantów , bielanek i scholi. Jedną z intencji mszy o 10.00 będzie prośba o błogosławieństwo dla tych grup.

-We wtorek tak jak tydzień temu od 19.00 do 21.00 zachęcamy do adoracji Chrystusa -Tego który jest z nami w Najświętszym Sakramencie. Na początku wprowadzenie do adoracji , następnie adoracja prowadzona. Można dołączyć w trakcie choćby na pół godziny- by wyznawać wiarę i miłość ku Jezusowi, powierzyć swe intencje. O 20.30 modlitwa różańcowa, którą współ poprowadzą  mężczyźni pragnący współtworzyć “drużynę różańcową”. Do uczestnictwa  zapraszamy  mężów , ojców  z innych kół różańcowych a także mężczyzn ,którzy wspólnie chcą sie modlić za swe rodziny . Adorację transmitować będziemy  przez internet – by umożliwić uczestnictwo osobom pozostającym w domach. Prośba do młodych , by z myślą o bliskich , zadbali o taką transmisję zarówno mszy w niedzielę o 10.00 jak i adoracji dla swych rodziców , dziadków. Łączmy się w modlitwie jako wspólnota.

– W piątek o 19.00 spotkanie formacyjne  dla rodziców dzieci trzecich klas w kościele . Nasz kościół jest na tyle duży ,że możemy zachować wymagania sanitarne. To spotkanie będzie też transmitowane poprzez stronę internetową- pozostawiamy więc wybór  formy uczestnictwa zainteresowanym . Można przyjść, można uczestniczyć w bezpośredniej relacji poprzez internet lub obejrzeć  w wybranym czasie.

– Zachęcamy do korzystania z wartościowych stron w internetowych umieszczonych na naszej stronie Parafialnej w zakładce “polecane strony”. Ostatnio zostały dodane takie jak : tato.net ;  katolicka mama ; dobranowina.net

 – Świątynię do liturgii przygotowały: Marzanna Jaczewska, Helena Bajera , Halina Kowalczyk, Aneta Netreba , Magalena Kowalczyk , Beata Stosio. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. Dziękujemy też ; Adamowi Sabakowi , Grzegorzowi Duszyńskiemu ,Katarzynie Janowi Krzysztofowi Zawadkom za troskę o porządek na cmentarzach.  W nadchodzącym tygodniu prosimy czwartą grupę z Dębe Małego.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy ; śp. Leszka Rosę, Bernarda Ostrowskiego Stanisławę Jaworską.