Ogłoszenia Parafialne 8.11.2020

Ogłoszenia 8 listopada XXXII Niedziela Zwykła

– W tym tygodniu przypadają : jutro w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej ; środę święto 102 rocznicy  odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę . Msze święte w tym dniu ;7.00 ;12.00 w intencji Ojczyzny transmitowana i 17.00. ; w czwartek wspomnienie św. Jozafata ; piątek wspomnienie pierwszych męczenników Polski.

–  W tym roku rocznicę odzyskania Niepodległości  będziemy świętować skromniej  , jednak niech nie zabraknie naszej modlitwy , uczczenia tych dzięki którym żyjemy w Niepodległej Polsce. Po mszy o 12.00 zostanie złożona wiązanka przy pomniku bojowników o niepodległość. Zachęcamy do wywieszenia biało czerwonych przy naszych domostwach.  

-Ks. Proboszcz zachęca do zapoznania się z treścią listu do Parafian. List jest zamieszczony w zakładce strony internetowej Parafii.

– Od przyszłej niedzieli wracamy do transmitowania przez internet mszy świętej o 10.00.  Wystarczy wejść na stronę Parafii i otworzyć zakładkę You tube. Zależy nam , aby korzystający z dyspensy ks. Bpa i nieuczestniczący z nami w liturgii w kościele podtrzymywali więź ze swoją wspólnotą. Zachęcamy , aby znaleźć miejsce w domu ,przygotować stół ,nakryć obrusem , postawić krzyż , zapalić świece i uczestniczyć  czynnie odpowiadając, śpiewając.

-Od wtorku w godz. 19.00 do 21.00 zapraszamy na adorację Chrystusa -Tego który jest z nami w Najświętszym Sakramencie. Na początku zawsze wprowadzenie do adoracji , następnie adoracja prowadzona. Można dołączyć w trakcie choćby na pół godziny- by wyznawać wiarę i miłość ku Jezusowi, powierzyć swe intencje. O 20.30 modlitwa różańcowa. Mamy nadzieję ,że uda się we wtorek transmitować tę adorację przez internet  i skorzystają osoby pozostające w domach. Prośba do młodych , by z myślą o bliskich , dziadkach zadbali o taką transmisję zarówno mszy jak i adoracji dla swych rodziców , dziadków. Łączmy się w modlitwie na wszelkie sposoby jako wspólnota.

– Za tydzień ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Seminarium.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Małgorzata Gbowska, Ewa Jolanta Katarzyna Zawadka , Agnieszka Bogusz , Anna Sabak,  Anna Martna Zawadzkie, Małgorzata Skiba,  Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy trzecią grupę z Dębe Małego.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy :Zofię Gajowniczek , Stanisławę Chrust , Kazimierza Ziółkowskiego .

– Modlitwa za synod.