Ogłoszenia Parafialne 18.10.2020

Ogłoszenia 18 października XXIX Niedziela Zwykła

– Na stolikach za ławkami wyłożone są kartki na wypominki. Tak jak w poprzednich latach proponujemy zgłaszanie zmarłych do modlitwy : mszy świętej zbiorowej  w czasie oktawy od 1-8 listopada o 17.00 ; wypominki  roczne w niedziele przed mszą o 12.00 Jeśli chodzi o wypominki  jednorazowe czytane na cmentarzu nowym 1 listopada i 2 listopada na starym to w tym roku raczej nie ich nie będzie w związku z decyzją ks. Bpa który zachęca do indywidualnej modlitwy za zmarłych na cmentarzach w dn. 1- 8 listopada. Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.

-Nabożeństwa różańcowe codziennie o 16.30 . Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej  w kościele i w domach. Zachęcamy do tworzenia drużyny różańcowej męskiej . Zgłoszenia do ks. Proboszcza

– Przed kościołem możemy obejrzeć wystawę poświęconą dwóm wielkim Polakom ;św. Janowi Pawłowi II i słudze Bożemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wystawę przygotowała Fundacja Aktywny Mińsk Mazowiecki pod patronatem  posła Daniela Milewskiego. Dziękujemy.

– Przypominamy -trwa zbiórka na Seminarium. Nasze Seminarium  możemy wesprzeć dzieląc się plonami ziemi. Ziemniaki , warzywa  przywozimy do pomieszczenia na terenie za plebanią.

  Apel ks. Bpa Ordynariusza                                                                                                                               W wielu miejscach w Polsce podejmowane są modlitwy w intencji życia dzieci nienarodzonych. Jedną z takich inicjatyw jest Nowenna za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Proszę Was o włączenie się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w przeddzień liturgicznego wspomnienia Papieża Polaka, który przez całe swoje życie był orędownikiem świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W ramach modlitwy różańcowej, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, prośmy o pełną ochronę dla osób nienarodzonych i poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie.

Fragmenty dekretu ks. Bpa Ordynariusza z 16 X 2020 przypominające zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii

  W związku z trwającą epidemią chcemy dołożyć starań, by wierni gromadzący się w świątyniach mogli bezpiecznie uczestniczyć w liturgii, korzystać z sakramentów świętych i szukać umocnienia w Bogu w tym trudnym czasie. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są konkretne reguły bezpieczeństwa i higieny. W związku z tym przypominam o dotychczas obowiązujących zasadach oraz przekazuję dodatkowe postanowienia, które należy wdrożyć podczas liturgii i innych działań duszpasterskich.

 . Środki ochrony osobistej Maseczek lub przyłbic zakrywających nos i usta winni używać wszyscy przebywający w przestrzeni wspólnej budynków kościelnych i parafialnych, zarówno duchowni jak i świeccy, w czasie liturgii i poza nią. Wyjątek dotyczy tylko kapłana, który przewodniczy liturgii, nie zaś koncelebransów. Kapłani i szafarze nadzwyczajni mają obowiązek używania maseczek podczas udzielania Komunii Świętej.                                                                                                                                                   Prosimy o zachowywanie dystansu społecznego: w „strefie czerwonej” 1 osoba na 7 m², w „strefie żółtej” 1 osoba na 4 m².                                                                                                                                                             Parafia powinna zaopatrzyć się w dozowniki płynu dezynfekującego, które należy ustawić przy drzwiach wejściowych (lecz nie w kropielnicach). Należy ponadto przy drzwiach wejściowych umieścić przypomnienie o obowiązku stosowania maseczek i zachowania odległości pomiędzy osobami.

 .-Udzielanie Komunii Świętej Podczas każdej liturgii należy umożliwić wiernym przyjęcie Komunii Świętej zarówno do ust, jak i na rękę. Nie wolno wymuszać na wiernych przyjmowania Komunii Świętej na rękę, jak również nie wolno pozbawiać wiernych możliwości przyjęcia Komunii Świętej na rękę, nawet jeśli wierni wprost nie domagają się tego.

 -Świątynię do liturgii przygotowały :Maria Łodyga, Beata Łodyga , Jolanta Sabak, Elżbieta Borucińska , Kinga Domańska – Lis, Jolanta Pazura ,Danuta Gaładyk, Katarzyna Sabak, Sylwia Sabak ,Ewa Kalisz. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na ułożenie kwiatów przy bocznych ołtarzach. Panom Jakubowi Bieńko ,Romanowi Gielo  , Jackowi Borucińskiemu dziękujemy za troskę o cmentarze. W najbliższym tygodniu prosimy piątą gupę z Iwowego.

– W minionym tygodniu odbyły sie pogrzeby: śp. Romana Skorupy i Henryka Jesienia

– Modlitwa w intencji synodu młodych.