Ogłoszenia Parafialne 11.10.2020

Ogłoszenia 11 października XXVIII Niedziela Zwykła

– W tygodniu przypadają wspomnienia ;we wtorek Bł. Honorata Koźmińskiego;; czwartek św Teresy ;piątek św. Jadwigi Śląskiej ; sobotę św. Ignacego Bpa i męczennika.

– Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie i niedziele o 16.30 w kościele i modlitwy różańcowej w domach .W sobotę wyjątkowo nabożeństwo o 17.30.Zachęcamy do tworzenia drużyny różańcowej męskiej . Dwóch uczestników wyraziło chęć -cieszymy się i zapraszamy- potrzeba jeszcze osiemnastu mężów , ojców. Zgłoszenia do ks. Proboszcza.

– Na stolikach za ławkami wyłożone są kartki na wypominki. Tak jak w poprzednich latach proponujemy zgłaszanie zmarłych do modlitwy : mszy świętej zbiorowej  w czasie oktawy od 1-8 listopada o 17.00 ; wypominki  roczne w niedziele przed mszą o 12.00 oraz jednorazowe czytane na cmentarzu nowym 1 listopada i 2 listopada na starym. Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.

– Przypominamy -trwa zbiórka na Seminarium. Nasze Seminarium  możemy wesprzeć dzieląc się plonami ziemi. Ziemniaki , warzywa  przywozimy do pomieszczenia na terenie za plebanią.

– Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia   której  patronuje św. Jan Paweł II . Fundacja wspiera edukację uzdolnionej młodzieży pochodzącej  z uboższych rodzin.

– Za tydzień taca przeznaczona jest na misje.

– Dziękujemy za kwartalne ofiary składane w kopertach i na konto parafialne z myślą o dalszym remoncie dachu naszej świątyni. Bóg zapłać.

-Świątynię do liturgii przygotowali :Anna Skorupa , Monika Kopa , Teresa Bieńko, Krystyna Świątek, Tadeusz Świątek, Aldona Zielińska, Agnieszka Osiak, Agnieszka Szeląg, Katarzyna Bogusz, . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty . Panom ;Wiesławowi Szelągowi , Krzysztofowi Ositkowi i Radosławowi Ositkowi dziękujemy za troskę o cmentarze. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy czwartą grupe z Iwowego.