Ogłoszenia Parafialne 25.10.2020

Ogłoszenia 25 października XXX Niedziela Zwykła

– W środę przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

– Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych  . Msze święte o g.8.00 ,10.00,12.00  i 17.00 . O godzinie 10.00 pierwsza msza zbiorowa za zmarłych których polecać będziemy przez oktawę Wszystkich Świętych . Po tej mszy świętej nabożeństwo w kościele za zmarłych zgłoszonych w wypominkach jednorazowych pochowanych na nowym cmentarzu. Ze względu na zarządzenia związane z pandemią nie będzie mszy ani nabożeństw na cmentarzach.  W poniedziałek  2 XI wspomnienie wszystkich wiernych  zmarłych tzw. dzień zaduszny- msze  ; g.8.00 ,10.00 , 12.00 i 17.00. Podobnie jak w niedzielę o 10.00 msza zbiorowa za zmarłych w oktawie a po niej nabożeństwo w kościele za zmarłych ze starego cmentarza zgłoszonych na wypominki jednorazowe . Ze stolika za ławkami  możemy wziąć kartki i wpisać naszych zmarłych. Przypominamy ,że oprócz jednorazowych wypominek naszych zmarłych możemy polecać w  oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych oraz w wypominkach rocznych w niedzielę przed mszą o 12.00 . Począwszy od 1 XI do 8 XI możemy codziennie uczestnicząc we mszy  uzyskiwać odpusty i ofiarować za naszych zmarłych. Warunki uzyskania odpustu; stan łaski uświęcającej, komunia święta , nawiedzenie cmentarza; modlitwa w intencjach Papieża. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii , kancelarii. Osoby z zewnątrz Parafii będą mogły zgłosić swoich  zmarłych do modlitwy wypominkowej na cmentarzu w sobotę 31 października lub 1 listopada. Zachęcamy do rozsądku  w przygotowaniu  grobów w te dni. Nie zaniedbajmy uczynku miłosiernego względem zmarłych :naszej modlitwy , ofiarowanej mszy świętej , komunii świętej , odpustu.

-Trwa zbiórka płodów ziemnych na Seminarium. Dziękujemy za ziemniaki , warzywa przywiezione przez pojedyncze osoby jak również za ich zbiórkę na wioskach; Iwowe ,Wężyczyn , Waliska -dziękujemy też za pieniężne ofiary z tych wiosek na Seminarium.

– W najbliższym czasie odwołane są spotkania grup parafialnych. Przygotowanie śpiewów przez scholę w niedziele 9.45 w kościele przed mszą świętą

-Świątynię do liturgii przygotowali :Justyna Kachniarz ,Marzena Migos, Anna Sabak, Agata Bogusz , Martyna Bogusz ,Jan Osuch ,Andrzej Bogusz, Karolina Bogusz, Weronika Fiodor, Izabela Fiodor, Teresa Jan Osiak, Dziękujemy za sprzątanie ,ofiarowane kwiaty i ofiarę . W tym tygodniu prosimy pierwszą grupę z Dębe Małego.

-W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Krzysztofa Kaczorka, Waldemara Rudzika, Tadeusza Świątka, Zdzisława Piekarskiego-polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

– Modlitwa za synod