ogłoszenia

Ogłoszenia 14 czerwca XI Niedziela Zwykła

– Trwa oktawa Bożego Ciała -zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W czwartek na zakończenie oktawy procesja – do tworzenia procesji zapraszamy ministrantów i bielanki. Tego dnia możemy przynieść wianki , które zostaną pobłogosławione.

– W piątek Uroczystość Serca Jezusa – uczestnicząc w nabożeństwie i odmawiając akt wynagrodzenia możemy uzyskać odpust zupełny. Tego  dnia można spożywać pokarmy mięsne.

– W piątek  dzieci klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi . W sobotę będą w pełni uczestniczyć we mszy świętej. Polecajmy te rodziny prosząc o otwartość serc na łaski którymi Chrystus pragnie je obdarzyć.

– 23 czerwca /wt/ będzie dniem naszego dziękczynienia w 100 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Zaplanujmy ten czas dla siebie i bliskich by nas nie zabrakło. O godzinie 12.00 mszy świętej będzie przewodniczył ks. Bp Romuald Kamiński – Ordynariusz naszej Diecezji.

-Zapowiedzi :Kamil Prokopiuk kawaler Parafii św. Michała Arch. w Mińsku Maz. i Anna Suda panna Parafii tutejszej.

-Dziś przed świątynią  zbiórka środków dla mieszkanki naszej gminy – 5 miesięcznej Igi Jankowskiej u której zdiagnozowano złośliwego czerniaka sķóry. Pieniądze przekazane będą na immunoterpię, która nie jest refundowana.

– Za tydzień zbiórka na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

 -Świątynię do liturgii przygotowały :Danuta Lipska, Teresa Świątek , Danuta Kowalska,Jadwiga Gałązka, Justyna Żbik, Katarzyna Grabowska, Monika Świątek , Lucyna Kulma . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty.

– W minionym tygodniu odbyły sie pogrzeby ; Anastazego Laskowskiego  i Krystyny Skorupy.