Ogłoszenia Parafialne 07.06.2020

Ogłoszenia 7 czerwca Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

-Jutro przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej . W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa . Msze święte o 8.00 ;10.00 i 17.00. Decyzją ks. Bpa Ordynariusza -nie będzie procesji w tradycyjnym kształcie. Zalecona jest procesja na terenie przykościelnym . U nas taka procesja z symbolicznym ołtarzami po mszy o 10.00  na terenie wokół kościoła . Do asysty zapraszamy tylko ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki -oczywiście za zgodą rodziców. Próba dziewczynek  we wtorek po mszy wieczornej. Uczestnicząc we mszach świętych i procesji  prosimy o zachowanie zasad sanitarnych ; we wnętrzu zakrywamy nos i usta ; na zewnątrz zachowujemy konieczną odległość.

– W czasie oktawy Bożego Ciała zachęcamy  do udziału w  nabożeństwach czerwcowych i  adorowania wspólnie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nabożeństwa po mszach świętych wieczornych.

– Dziś dzieci czwartych klas przeżywają we wspólnotach rodzinnych rocznicę pierwszej komunii świętej. Życzymy Wam i waszym rodzinom wzrastania w wierności i miłości  ku Jezusowi.

 – Od dziś zawieszamy transmisje liturgii  z naszej świątyni. Jeszcze raz dziękujemy Panu Karolowi Boguszowi z Dębe Małego za udostępnienie urządzeń do transmisji i  poświęcony czas . Biorąc  pod uwagę ilość wyświetleń  tym bardziej dziękujemy , bo wiele rodzin mogło łączyć się duchowo z Parafią.

– W piątek dla chętnych , których rodzice wyrażą zgodę próba  scholi  w kościele. Zachęcamy do uczestnictwa najpierw o 17.30 w nabożeństwie czerwcowym -potem próba  do ok. 18.30.

-Za tydzień po mszy o 10.00 spotkanie dla rodziców dzieci trzecich klas.

– Dziękujemy za kwartalne , wiosenne ofiary od rodzin  na inwestycje . Należność firmie Pana Wójcika za remont wieżyczki  kościoła została zapłacona. W tym roku  nie przewidujemy dalszych prac naprawy dachu. Kontynuowanie remontu planujemy na przyszły rok – firma Pana  Wójcika została zamówiona. Zachęcamy do składania kwartalnych ofiar od  rodzin na miarę możliwości. Zakres prac remontowych dachu będzie uzależniony od sumy jaką zgromadzimy na koncie parafialnym . Ofiary-cegiełki możemy składać do skarbony ustawionej za ławkami.

– Świątynię do liturgii przygotowały :Katarzyna Julia Kinga Domańskie, Jolanta Wójcik , Jolanta Podobas. Dziękujemy za sprzątanie , ofiarę i ułożenie kwiatów. W tym tygodniu zapraszamy do troski o świątynię pierwszą grupę z Redzyńskiego.

-W przyszłą niedziele 14 czerwca 2020r. przed kościołem odbędzie  się zbiórka środków dla mieszkanki naszej gminy – 5 miesięcznej Igi Jankowskiej u której zdiagnozowano złośliwego czerniaka sķóry. Pieniądze przekazane będą na immunoterpię, która nie jest refundowana.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Wójcickiego