ogłoszenia

W poniedziałek 1 czerwca zmarł śp. Jan Rudko -ojciec ks. Andrzeja -naszego wikariusza . Pogrzeb 4 czerwca – czwartek o 13.00 w Przegalinach Dużych /diecezja siedlecka/. Polecajmy śp. Jana wstawiennictwo Maryi prosząc o miłosierdzie dla niego.

ks. Proboszcz

Ogłoszenia 31 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza od 30 maja nie ma limitu liczby uczestniczących w liturgii.   Nadal obowiązują zasady sanitarne takie jak- zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie odległości 2 m poza świątynią .  Osoby obawiające się zachorowania mogą korzystać z dyspensy ks. Bpa od uczestnictwa we mszy świętej.

-Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec  w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.   Nabożeństwa  w dni powszednie i niedziele odprawiane będą po mszy wieczornej . Okażmy jak jest nam drogie Najświętszemu Sercu  Jezusa..

-We wtorek o 18.00 na plebanii konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych

-W pierwszy piątek od 16.00 możliwość spowiedzi – o 17.00 msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Przypominamy w tym tygodniu możemy jeszcze przystąpić do komunii wielkanocnej – korzystając wcześniej  z sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie na mszach świętych.

– W pierwszą sobotę miesiąca o 8.00 msza i nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi.   .

– Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to też dzień odpustu w naszej Parafii. Po mszy świętej o 10.00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu.

– Informacja dla rodziców dzieci rocznicowych- w związku z istniejącą sytuacją nie będzie wspólnej rocznicy dzieci  czwartych klas . Prosimy , by rodzice zadbali o przystąpienie  dzieci do sakramentów – jeśli nie były. Rodziny te mogą indywidualnie przeżyć rocznicę uczestnicząc  z dzieckiem we mszy świętej np. w przyszłą niedzielę lub w następną.

– Zapowiedzi: Arkadiusz  Bogusz kawaler Parafii tutejszej i Martyna Połeć panna Parafii M. B. Szkaplerznej w Kazuniu.

-Dziękujemy za kwartalne ofiary od rodzin składane w kopertach , bądź na konto -Bóg zapłać. Wchodząc dziś do świątyni mogliśmy zauważyć ustawiony  za ławkami nowy mebel. Wiemy ,że przed naszą wspólnotą kontynuacja remontu dachu kościoła. Wykonana skarbona będzie znakiem naszego wspólnego wysiłku -tam będziemy mogli wrzucać kwartalne  ofiary na remont dachu . Mamy nadzieję ,że wesprą ten cel również osoby odwiedzające naszą wspólnotę . Na stoliku przy skarbonie będą wyłożone cegiełki -kartki wydrukowane , które będzie można wziąć. Skarbonę wykonała rodzina Zawadzkich z Dębe Małego-bardzo dziękujemy – Bóg zapłać.

-Świątynię do liturgii przygotowały: Jadwiga Świątek ,Grażyna Reda , Katarzyna Reda, Anna Śledź, Małgorzata Gajowniczek , Elżbieta Dziugieł, Hanna Gajowniczek , Magdalena Mrozek. Dziękujemy za sprzątanie , ofiarę na kwiaty. Do troski o świątynie w tym tygodniu zapraszamy rodziny ze Stawku.

– W minionym tygodniu przeszła do wieczności śp. Janina Grzęda