Ogłoszenia

Ogłoszenia 24 maja VII Niedziela Wielkanocna

-Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego .Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres Wielkanocny . Tym ,którzy nie przystąpili do komunii świętej wielkanocnej przypominamy ,że do przyszłej niedzieli mogą  to jeszcze uczynić. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu przed mszami świętymi.  .W ramach nabożeństw majowych po mszy o 17.00 dołączamy wezwania  nowenny  przygotowując się do  Zesłania Ducha Świętego. 

– W sobotę 30 maja  o 17.00 będzie msza wigilijna – z niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osoby , które w niedziele pracują niech się czują zaproszeni .  

-Zapowiedzi: Jakub Bogusz kawaler i Joanna Szlązek panna oboje Parafii Świętej Trójcy w Kołbieli, Konrad Piłatkowski kawaler Parafii tutejszej i Olga Mazek panna Parafii Nar. N. M. Panny w Mińsku Maz ;Cezary Wrotek kawaler Parafii tutejszej i Anna Otmar panna Parafii św. Jana Chrzciciela e Lesznie; Arkadiusz  Bogusz kawaler Parafii tutejszej i Martyna Połeć panna Parafii M. B. Szkaplerznej w Kazuniu

– Ks. Proboszcz przeprasza scholę – w miniony piątek  nie udało się uruchomić transmisji próby. W tym tygodniu również nie będzie transmisji  .

– Serdeczne podziękowania składamy rodzinom , które ofiarami wspierają nasze inwestycje parafialne. Dziękujemy również tym , którzy troszczą się o kościół podejmując sprzątanie . Naszym wspólnym zadaniem jest  też  troską o cmentarze – szczególnie nowy . Jak wiemy od strony Świdra budowana jest droga dojazdowa na tyły cmentarza. ks. Proboszcz dziękuje Parafianom za pomoc w jej tworzeniu. Prosimy aby ci , którzy mają gruz , ziemię kontaktowali się w tej sprawie z Panem Zbyszkiem , który te prace koordynuje.

– Tak jak informowaliśmy 23 czerwca obchodzić będziemy setną rocznicę konsekracji  naszego kościoła. Kościoły konsekrowane to te świątynie których wewnętrzne ściany w kilku miejscach były namaszczane olejem przez Biskupa .To namaszczenie oznacza iż dana budowla została wyłączona z użytku świeckiego  i przeznaczona do kultu Bożego .Dla podkreślenia tych miejsc umieszcza się tzw . zacheuszki. Są to świeczniki ozdobne pasujące do wystroju na jedną świecę. Świece na zacheuszkach zapala się tylko raz w roku w święto poświęcenia kościoła. U nas takich zacheuszek w kościele nie ma . Na setną rocznicę konsekracji chcielibyśmy je umieścić  i po raz pierwszy  zapalić . Rodziny , które chciałyby ufundować zacheuszki proszone są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.  W tym dniu obiecał być z nami ks. Bp Ordynariusz.

-Do troski o świątynię , sprzątanie prosimy drugą grupę ze Strachomina.

– W środę mszą świętą pogrzebową pożegnaliśmy śp. Zofię Gajowniczek.