Ogłoszenia Parafialne 13.05.2020

Ogłoszenia 10 maja V Niedziela Wielkanocna

-Dziś podczas mszy o 12.00 sprawowanej za Parafian w sposób szczególny będziemy sie modlić za nowo powstałe koło różańcowe , które tworzą żony , mamy z naszej wspólnoty . Zaraz po mszy w kaplicy Matki Bożej Latowickiej zawierzą siebie i swe rodziny Maryi. Cieszymy się tą decyzją dwudziestu naszych sióstr , bo to oznacza więcej łaski , świętości , mocy Bożej w rodzinach .

-W tym tygodniu przypadają; w czwartek święto św. Macieja Apostoła ; w sobotę uroczystość św. Andrzeja Boboli Patrona naszej Ojczyzny.

– Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele w dni powszednie i niedziele po mszy o 17.00. W środy transmitowane nabożeństwo o 19.00 z naszej kaplicy  Matki  Bożej Latowickiej. Najpierw modlić się będziemy litanią do Matki Bożej Loretańskiej a następnie powierzać intencje zgłoszone . Jako ,że w tym roku nie będzie mszy świętych o urodzaje z poświęceniem pól ,dlatego w czasie nabożeństw   będziemy się modlić  w tej intencji..

-Wszystkim ,którzy nie przystąpili do sakramentu pokuty przypominamy o powinności przystąpienia w  czasie wielkanocnym do komunii świętej. Możliwość spowiedzi w czasie mszy porannej i wieczorem o 17.00 .Szczególnie winniśmy zadbać o stan łaski uświęcającej u osób chorych .Potrzebę udzielenia sakramentów takim osobom możemy zgłaszać telefonicznie- numery telefonów umieszczone są na stronie internetowej parafii.

– W piątki o 18.00 próby scholi a w niedziele na stałe transmitowane będą msze święte o 8.00 i10.00 aż do odwołania. Jeśli chodzi o ilość uczestników we mszy świętej to obowiązuje liczba do 70 osób.  Prosimy , by w niedziele  dawać pierwszeństwo tym  rodzinom , które zamówiły intencje.

– Zapowiedzi: Łukasz Sikorski kawaler Parafii Nar. N. M. Panny w Mińsku Maz. i Karolina Piłat Panna Parafii tutejszej.

– Dziękujemy za kwartalne, wiosenne ofiary od rodzin na spłatę należności za wykonane prace remontowe  przy dachu kościoła.