Ogłoszenia Parafialne 26.04.2020

Ogłoszenia 26 kwietnia trzecia Niedziela Wielkanocna

 – Dziś  w trzecią niedzielę wielkanocną możemy uczestniczyć we mszach świętych  w naszej świątyni we wspólnotach do 70 osób. Prosimy o zachowanie  odpowiedniej odległości i o przesłanianie twarzy. Transmitowane są msze święte o 8.00;10.00 i 12.00. Po mszy o 10.00 transmisja konferencji dla rodziców dzieci trzecich klas.

– W piątek rozpoczynamy maj -miesiąc poświęcony Maryi . Czujmy się zaproszeni do tego ,by śpiewem lub recytacją  litanii  loretańskiej w kościele -naszych domach szczególnie o 20.30 powierzać  Maryi nasze rodziny i Ojczyznę . W kościele nabożeństwa w dni powszednie po mszy o 17.00 ,poza środą . W środę zgodnie z zapowiedzią o 19.00 będziemy rozpoczynać nabożeństwo do M. Bożej Latowickiej od litanii loretańskiej , następnie polecać intencje ,które przyniesiemy naszej Matce i uczestniczyć we mszy świętej zbiorowej. W niedziele nabożeństwa po mszy o 17.00.

– W środę od 17.00 wyjątkowo próba scholi transmitowana przez internet.

– W pierwszy piątek miesiąca od 16.00 możliwość spowiedzi. O 17.00 Msza o Najświętszym Sercu Jezusa. Ks. Bp Ordynariusz ze względu na świąteczny charakter dnia udziela dyspensy  od postu.                                                                 Wszystkim ,którzy nie przystąpili do sakramentu pokuty przypominamy o powinności przystąpienia w  czasie wielkanocnym do komunii świętej. Szczególnie winniśmy zadbać o stan łaski uświęcającej u osób chorych .Potrzebę udzielenia sakramentów takim osobom możemy zgłaszać telefonicznie- numery telefonów umieszczone są na stronie internetowej parafii.

– W sobotę 2 maja obchodzić będziemy przeniesioną  z 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski . Msze święte o 7.00;8.00;12.00;17.00. Transmitowane będą msze  o 8.00 i 12.00.We mszy o 12.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo pierwszo sobotnie po mszy o 8.00.

– W pierwszą niedzielę miesiąca za tydzień po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu . Transmitowane przez internet będą msze o 8.00 i 10.00 i 12.00.We mszy o 12.00 będziemy się modlić w intencji Strażaków z OSP naszej Parafii i ich rodzin.

-Zapowiedzi :Piotr Parobczy kawaler Parafii tutejszej i Patrycja Piskorska panna Parafii św. Stanisław w Siennicy.

– Serdeczne podziękowania składamy rodzinom , które wspierają ofiarami na konto lub w kopertach finanse Parafii -Bóg zapłać.                                                                –  Podziękowanie również dla osoby która ułożyła kwiaty a chciała pozostać anonimową – dziękujemy.

-W minionym tygodniu mszą pogrzebową pożegnaliśmy śp. Adelę Płatek