Ogłoszenia

Ogłoszenia 19 kwietnia Niedziela Miłosierdzia

– Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego – wszystkie msze transmitowane będą  przez internet. O 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – transmitowane. Zgromadźmy się w naszych domach by wspólnie się modlić . Intencje nasze  do nabożeństwa możemy zgłaszać na adres mailowy :bodow@poczta.onet.pl  . Zostaną polecone w czasie nabożeństwa.

– Od przyszłej niedzieli na mocy decyzji rządu potwierdzonej przez ks. Bpa Ordynariusza zmieniają się zasady  uczestnictwa w zgromadzeniach liturgicznych. Według zalecenia ilość uczestników zgromadzenia jest uzależniona od wielkości kościoła . Biorąc pod uwagę powierzchnię naszej świątyni  jednorazowo może w niej przebywać 70 osób. Bardzo prosimy o stosowanie się do tego rozporządzenia . Prosimy również o zakrywanie twarzy podczas liturgii.

 -Informacja dla rodziców dzieci klas trzecich. Kuria naszej diecezji decyzję o pierwszej spowiedzi i komunii świętej pozostawia rozeznaniu księży i rodziców . Wskazuje że jeśli dzieci wrócą do szkoły- to zaleca aby dzieci przystąpiły do sakramentów  przed wakacjami. Nasza propozycja jest taka :zakładając ,że w maju dzieci wrócą do szkoły proponujemy pierwszą komunię świętą dla trzecich klas 20 czerwca w sobotę z podziałem na dwie grupy po dwadzieścioro dzieci.  W ten sposób możliwe będzie uczestnictwo dzieci i co najmniej rodziców .Rodziców , którzy są pierwszymi odpowiedzialnymi za duchowe przygotowanie dzieci do sakramentów  kładziemy na serce troskę o codzienną  modlitwę rodzinną -najlepiej o 20.30 z dziećmi i uczestnictwo w transmisji niedzielnej mszy świętej lub uczestnictwo w niej  gdy to będzie możliwe.  Terminy rozmowy i  prób zostaną podane w późniejszym czasie.

– Ks. Proboszcz prosi aby rodziny przygotowujące się do sakramentów pokuty i Eucharystii uczestniczyły za tydzień we mszy transmitowanej lub były w kościele.

– Dziękujemy za ofiary kwartalne wiosenne w kopertach lub na konto od rodzin przeznaczone na utrzymanie Parafii i inwestycje. Dziękujemy za ofiary na kwiaty od koła różańcowego św. Magdaleny z Oleksianki. Bóg zapłać.

– W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Wiesława Duczek , Adam Zajdowski