Ogłoszenia Parafialne 22.03.2020

Ogłoszenia 22 marca IV Niedziela Wielkiego Postu

– Dziś i w ciągu tygodnia  porządek mszy świętych według przyjętych intencji.         Podczas mszy świętych  możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.      

-UWAGA !

Moja propozycja dla dzieci i młodzieży /w tym szczególnie scholanek , bielanek , ministrantów/ których nam brakuje. Chciałbym Wam zaproponować coś sensownego na czas w domu. To warsztaty od pon. do pt . w godz.11.00-12.30 pod tym linkiem https://www.youtube.com/channel/UCgL3a6q9tsuESV3gxc5A80g

Mam nadzieję że otworzycie. Dajcie znać że się udało Wam

-Ponadto  w  związku z tym ,że nie będzie rekolekcji a więc spowiedników z  zewnątrz spowiedź  w tym tygodniu we wtorek  i piątek od 8.00 -10.00 i od 17.00 -19.00 .Zainteresowanych prosimy o wybieranie dowolnego przedziału czasowego,. Co jakiś czas będziemy udzielać komunii świętej. Oprócz tych dwu dni spowiedzi , przewidujemy spowiedź również w przyszłym tygodniu. Prosimy o przygotowanie się do spowiedzi poprzez rachunek sumienia-pomocą może być modlitewnik -możemy skorzystać też z rachunku sumienia w internecie.

– W środę przed południem proponujemy aby chorzy ,którym trudno przybyć do świątyni przyjęli sakramenty. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie. Numery telefonów do ks. Proboszcza i do ks. Andrzeja umieszczone na stronie internetowej Parafii i w ogłoszeniach na tablicy . ks. Proboszcz  799-970-140 ; ks. Andrzej 782205961

25 marca w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -msze święte o 7.00 i 17.00. Na stoliku za ławkami wyłożone są ulotkio adopcji duchowej . Zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji dzieci zagrożonych zabiciem . W czasie mszy w tym dniu będzie można podjąć zobowiązanie do modlitwy przez 9 miesięcy za dziecko.

Zapowiedzi : Kamil Gajowniczek kawaler i Małgorzata Gajowniczek panna oboje z naszej Parafii ;Sebastian Dynek kawaler Parafii tutejszej i Magdalena Grzyb panna Parafii Niepokalanego Serca  Maryi w Wilczyskach.

– Od ubiegłej niedzieli na mocy dyspensy ks.Bpa Ordynariusza możemy nie uczestniczyć  w niedzielnej Eucharystii. Pamiętajmy jednak , że jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w całej mszy świętej  poprzez transmisję , którą starajmy się wybrać świadomie dla siebie i swych bliskich. To zobowiązanie kładziemy na serca przede wszystkim rodzicom ,by dawali przykład dzieciom  i młodzieży.

– Tak jak tydzień temu zachęcamy do  codziennej modlitwy rodzinnej w naszych domach . Proponujemy wszystkim rodzinom naszej wspólnoty łączność duchową z nami 20.30.My wtedy w kościele będziemy się modlić i udzielać błogosławieństwa. Zapalmy   świece gromnice -prośmy o miłosierdzie Boże  dla nas i Ojczyzny przez wstawiennictwo Matki Bożej Latowickiej. Koła żywego różańca nie mają w tym czasie comiesięcznych spotkań modlitewnych -ich uczestnicy modlą się kolejnymi tajemnicami różańca.

– Na stronie internetowej Parafii jest bardziej szczegółowa zachęta ks. Proboszcza do przeżywania tego czasu z Bogiem .

– Nasza Parafia złożyła wniosek  o dotację remontu całego dachu kościoła do tzw. . Funduszu Norweskiego . Suma wniosku to 500 tysięcy euro czyli ponad 2 mln. złotych. Wnioski ,które wpłyną na fundusz  będą rozpatrzone do jesieni tego roku. Jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie to Parafia ma posiadać 15%wkładu własnego -czyli ponad 300 tysięcy złotych. Realizacja wniosku przewidywana  w 2021 roku. Dziękujemy za ofiary  i prosimy o kwartalne , wiosenne ofiary od rodzin na miarę możliwości. Na stronie internetowej parafii są dwa numery kont na które możemy ofiary przekazywać.

– Ze stolików za ławkami możemy brać bezpłatnie tygodnik Idziemy

– Ofiary na kwiaty do  Grobu Pańskiego złożyły koła różańcowe: św. Pauliny z Redzyńskiego , św. Walentego z Latowicza i rodziny z ul. Kościuszki, rodziny  Latowicza  rejon pierwszy  -Bóg zapłać.   

– W minionym tygodniu odbył sie pogrzeby śp. Wanda Sabak , Bernadeta Nurzyńska