Ogłoszenia Parafialne 23.02.2020

`Ogłoszenia 23 luty VII Niedziela Zwykła.

– Planowane na dziś- po południu warsztaty dla rodziców są odwołane – przepraszamy.

-.W środę –popielec –rozpoczynamy okres Wielkiego Postu ,który trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jest to okres pokuty oraz przygotowania do obchodu Paschy. Msze w popielec o godz.8.00.;12.00 i 17.00. Na wszystkich mszach obrzęd -znak posypania głów popiołem. Przypominamy  przepisy postne. Tych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  we wszystkie piątki , środę popielcową  oraz zaleca się w wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły czyli ilościowy obowiązuje w środę popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.  

– Za tydzień  przypada pierwsza niedziela   miesiąca. Po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu i procesja -zapraszamy asystę bielanki , ministrantów.

-Próba scholi w piątek po nabożeństwie drogi krzyżowej .

-W sobotę o 10.00 spotkanie formacyjne dla bielanek.

-.Nabożeństwa pasyjne odprawiane są: gorzkie żale – z kazaniem pasyjnym– w niedziele o g.16.30 ; droga krzyżowa w piątki o 16.30 dla dzieci- następnie msza święta o 17.00;  nabożeństwo drogi krzyżowej o dla młodzieży ,dorosłych o 18.00.Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach , które pomagają nam w owocnym przeżywaniu tego czasu.

-Do sakramentu małżeństwa przygotowują się ;Przemysław Kielak kawaler  Parafii M. B. Różańcowej w Wielgolesie i Monika Magdalena  Czerwińska panna Parafii tutejszej/.- Zgodnie z zapowiedzią z cmentarza nowego  zostaną usunięte dwa drzewa . Rodziny mające groby bliskich pod drzewami proszone są o złożenie ofiar na miarę swych możliwości , by w jakiejś części pomóc w sfinansowaniu tej dość “skomplikowanej operacji”. Z kolei osoby zainteresowane drewnem  z tych drzew proszone są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

-Trwają parce ciesielskie wewnątrz dachu naszego kościoła. Praca polega na wymianie spróchniałych elementów konstrukcji wieżyczki i wyprostowaniu jej. Na tablicy ogłoszeń możemy obejrzeć kilka zdjęć przybliżających to co jest wykonywane .W poprzednią niedzielę na spotkaniu ks. Proboszcza z Kandydatami do Rady Parafialnej zostały omówione  zamiary, plany nas jako  Parafii od strony materialnej na ten rok. Wobec obecnie prowadzących prac remontowych wieżyczki  – na które Parafia nie ma środków i planowanym remoncie w przyszłym roku   dalszej części dachu zdecydowano ,że formą wspierania tych przedsięwzięć będą tak jak dotąd kwartalne ofiary od rodzin. Składać je możemy na tacę w kopertach lub na konto. Prosimy i zachęcamy  do składania wiosennych ,kwartalnych ofiar ,które przeznaczone są na zapłatę firmie Pana Michała Wójcika za wykonywane obecnie prace . Szczególnie zapraszamy do włączenia się tych , którzy tego nie  czynili do tej pory. Niech i oni dołożą swoją cegiełkę będącą świadectwem miłości do Chrystusa . 

– W minionym tygodniu odbył sie pogrzeb śp. Elżbiety Krążała